Aktualita

Žáci Mediálního klubu Základní školy Bernartice zavítali do Jihočeské televize

Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi Jihočeské hospodářské komory i nadále realizuje odborné vzdělávací workshopy. Tentokrát žáci Mediálního klubu Základní školy Bernartice zavítali do Jihočeské televize (JTV, a.s.), kde si přímo ve studiu zkusili práci moderátora, kameramana a střihače v rámci natočené zpravodajské scény.

Hned při vstupu do recepce Jihočeské televize na nás dýchla přátelská atmosféra a ta nás neopustila po celé dopoledne perfektně připraveného workshopu. Po milém přijetí panem ředitelem Vladimírem Váchou jsme se rychle zorientovali v samotném chodu televize. Naše mediální jízda pak začala, když se nás ujal naprostý profesionál ve svém oboru pan Stanislav Novotný – hlavní kameraman JTV, a.s.

 „Stali jsme se na chvíli součástí redakce, kde právě skončila ranní porada. Někteří reportéři odjížděli natáčet právě do terénu, jiní se chystali na natáčení zpráv. Mimo vyzkoušení práce s kamerou či mikrofonem jsme poznali sehraný tým redaktorů, kameramanů a dalších profesí. Víme, že novináři spolupracují se záchrannými složkami, víme, co natáčet smí a co naopak etický kodex zakazuje. Překvapilo nás, jak a kde se například využívá k natáčení dron. Následně jsme se přesunuli do studia se zeleným pozadím, tzv. „green screenem“, kde jsme si zkusili práci televizní hlasatelky a kameramana.  Spolužák Patrik brzy zvládl práci s kamerou levou zadní, zkrátka jsme si vyzkoušeli naše vlastní zprávy. A pak do střižny. Kouzla a fígle střihačů nás fascinovaly“, vypráví s nadšením Kateřina, žákyně a členka Mediálního klubu ZŠ Bernartice.

„Děkujeme Jihočeské hospodářské komoře, že vychází vstříc takovým bezva projektům a umožní žákům právě třeba návštěvu JTV, a.s.“, dodává Mgr. Dana Fíková.