Kariérové poradenství

Workshopy pro poradce

Pro výchovné a kariérové poradce pořádáme školení, workshopy a exkurze do firem, kde získáte ucelené informace o trhu práce. Vyberte si z naší nabídky akcí, nebo nás rovnou kontaktujte.

Workshopy pro žáky

Pořádáme interaktivní workshopy a exkurze pro žáky základních a středních škol. Žáci si tak mohou vyzkoušet různé profese přímo u zaměstnavatelů, zkusit si naprogramovat robota, nebo zrealizovat svůj vlastní projekt.

Zájmové testování žáků

Vyzkoušejte náš screeningový kariérový nástroj, který pomáhá žákům orientovat se v otázkách vzdělávání, volby povolání a osobnostního rozvoje. V rámci projektu využijte bezplatné testy pro žáky základních škol.

Informace o trhu práce

Připravujeme aktuální informace o trhu práce. Zajímá tě vývoj nezaměstnanosti v našem regionu, nebo možnost uplatnění absolventů v jednotlivých profesích?

Nastavená spolupráce s jihočeskými školami v minulých třech letech byla unikátní, a proto v našich aktivitách neustáváme. Vedle tradičních workshopů pro žáky a kariérové poradce zaměřených na konkrétní profese připravujeme v novém projektovém období také aktivity na podporu rozvoje kariérového poradenství na základních školách, tzv. mentoring kariérových poradců. Současně nezapomínáme ani na kariérový nástroj SALMONDO, který pomáhá nasměrovat žáky při výběru budoucí střední školy a pokračovat budeme rovněž v důležitých setkáváních na diskusních platformách.

Platforma pro kariérové poradenství

  • pracovní setkávání kariérových poradců
  • řešení problémů v oblasti školství a kariérového poradenství
  • propojování a prohloubení spolupráce – školy a zaměstnavatelé

  • spolupráce při tvorbě metodických materiálů

Mentoring pro kariérové poradce

  • spolupráce s externími odborníky mentoring kariérových poradců
  • individuální poradenství mentorů pro kariérové poradce přímo na základních školách
  • nastavení kariérového poradenství, kariérový poradce bude plnohodnotně proškolen a bude plně kompetentní vykonávat svou pozici
  • tipy, jak pracovat se žáky i jak implementovat kariérové poradenství do vyučovacích hodin a mnohé další

Motivační spoty pro žáky

Kariérový poradce

Co chceš v životě dělat

Praxe při škole je důležitá

Zde naleznete doporučené publikace a metodické materiály

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.