Aktuality

Impuls pro kariéru a praxi zprostředkovává nabídky brigád, praxí a volných pracovních míst


S pomalu odcházejícím jarem postupně přichází léto a s ním jsou často spojeny brigády, praxe a stáže, které firmy v tomto období nabízejí. Naše Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi již dlouhodobě rozvíjí jihočeský trh práce a pomáhá tím regionálnímu propojování firem a škol. Tak neváhejte a prohlédněte si celý náš web a zjistěte, jaké možnosti nabízí.  


Jindřichohradečtí zdravotníci v Centru technické ortopedie


V rámci projektu Impuls pro kariéru a praxci proběhl ještě před nouzovým stavem ve středu 4. března workshop v Centru technické ortopedie v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnili studenti Střední zdravotnické školy Jindřichův Hradec.


Finanční gramotnost na školách


Výchovní a kariéroví poradci z regionu Strakonice měli možnost obohatit svoje znalosti o informace na téma finanční gramotnosti. Cílem tohoto webináře bylo pomoci kariérovým specialistům a poradcům metodicky zavádět principy finanční gramotnosti do škol. Získané poznatky by měly přispět zejména k prevenci na základních a středních školách a poradit mladé generaci v oblasti finančního rozhodování v budoucnosti.


Příprava na přijímací zkoušky přes mobil nebo tablet


Žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol mají od začátku května možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám.


Jak správně porozumět základům etikety


V rámci projektu IKAP měli výchovní a kariéroví poradci z jihočeských škol možnost obohatit své zkušenosti díky připravenému webináři z oblasti etikety.  Lektorka etikety Jana Lévai během tříhodinového on-line webináře vysvětlila, proč se klade velký důraz například na správný výběr dress codu a tzv. „první dojem“ při vstupu na jednání aj. Dále paní Lévai připomněla některé, dnes mnohdy trošku opomenuté, základy stolování. Tyto nabyté zkušenosti mohou kariéroví specialisté a poradci využívat k dalšímu vzdělávání a poradenství.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.