Aktuality

Kyberpohádky: Nový zdroj vzdělávání pro jihočeské školy


Jihočeské základní a mateřské školy mají nyní možnost získat knihu s názvem Kyberpohádky. Tato kniha je novým a inovativním zdrojem vzdělávání, který je nyní k dispozici pro školy v Jihočeském kraji. Základním cílem Kyberpohádek je poukázat prostřednictvím příběhů (pohádek), které dobře známe, na různá nebezpečí, která nás mohou v kybernetickém světě potkat, a i na to, jak bychom se měli chovat a co se může stát, kdybychom se tak nechovali.


Metodický seminář eTwinning


Chcete zatraktivnit svou výuku? Máte zájem se zlepšit ve využití ICT ve výuce? Zajímají Vás možnosti projektové on-line spolupráce se zeměmi EU? Rádi byste se inspirovali prací Vašich kolegů ze zahraničí? Pak neváhejte a přihlaste se na Metodický seminář eTwinning.


Digitalizace průběhu přijímacího řízení


Přijímací řízení na SŠ prochází mnoha změnami. Zástupci MŠMT a CERMAT Vám v rámci společných setkávání na jednotlivých krajích představují  podstatu klíčových změn, jako je např.: navýšení počtu přihlášek, prioritní seřazení škol na přihlášce nebo digitalizaci přijímacího řízení. 


Elektrotechnika pro 21. století: exkurze pro pedagogy ZŠ a SŠ


Jihočeská hospodářská komora připravila společně s Řemeslnou komorou Dolní Bavorsko-Horní Falc přeshraniční exkurzi pro současné a budoucí pedagogy z Německa a České republiky v rámci projektu "Hrdinové řemesla – perspektivní kariéra v řemeslných oborech".


Téměř 6 200 návštěvníků zavítalo na Burzy škol


Od října do začátku listopadu navštívilo téměř 6 200 návštěvníků Burzy škol v 8 městech pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou. I letos byla nabídka oborů velmi pestrá, a to včetně doprovodného programu vystavujících škol a firem. Důležitost osobního setkání na burzách kvitují nejen zájemci o studium, ale i vystavující školy, které mohou lépe představit nabízené obory.

Podporují nás