Aktuality

Vláda nastaví strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030


 I přestože se čím dál více rozevírají nůžky mezi potřebami trhu práce a vzdělávacím systémem České republiky, kvůli čemuž zaměstnavatelé nenacházejí na trhu práce vhodně kvalifikované zaměstnance, které pak musí vyhledávat v zahraničí, vláda dnes projedná novou strategii vzdělávací politiky České republiky do roku 2030, která zaměstnavatelům neumožní podílet se na podobě odborného vzdělávání v míře obvyklé v jiných rozvinutých zemích. Žáky je přitom potřeba připravit na rozvoj digitalizace a robotizace výroby.


V Jihočeském kraji byl zahájen provoz speciálních škol


V Jihočeském kraji zahájily provoz vybrané základní a mateřské školy. Nabízejí službu pro děti zaměstnanců z exponovaných profesí v koronavirové krizi. Jde například o děti rodičů pracujících v bezpečnostních sborech, ozbrojených silách, nemocnicích a dalších složkách integrovaného záchranného systému.


Pojízdná učebna seznámí žáky s technikou a technologiemi. Zavítá i na jih Čech


Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) spustilo projekt Tour for the Future. Jde o pojízdnou učebnu techniky, která bude putovat po České republice a seznamovat žáky 8. a 9. tříd základních škol s technikou a technologickým pokrokem a vývojem. To vše s cílem zvýšit zájem o nové technologie a studium technických oborů.


Žáci oboru kuchař - číšník z vodňanského učiliště zkoušeli připravovat sushi


Studenti oboru kuchař – číšník ze Středního odborného učiliště služeb Vodňany měli možnost se první týden v říjnu potkat na workshopu s panem šéfkuchařem Pavlem Minářem, členem seniorského národního týmu kuchařů a cukrářů ČR, v LH Parkhotel Hluboká nad Vltavou. Pan šéfkuchař Minář má mnoho ocení ve svém oboru a mezi nejcennější zahraniční ocenění patří zlatá, stříbrná a bronzová medaile ze soutěže v Singapuru, kde se společně s národním týmem kuchařů a cukrářů AKC ČR stal absolutním vítězem FHA Culinary Callenge Singapur 2018.


Výchovní poradci v jindřichohradecké hvězdárně na kreativním workshopu


Ve středu 7. 10. 2020 proběhl v nově zrekonstruované Hvězdárně a planetáriu prof. F. Nušla, Jindřichův Hradec další z workshopů pro výchovné a kariérové poradce pořádaných v rámci projektu Impuls pro kariéru a praxi. 

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.