Aktuality

O online workshopy na téma 3D tisk je velký zájem


Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi pořádá v rámci svých aktivit širokou škálu online workshopů pro žáky základních a středních škol s různým zaměřením. Jedním z nich je i technický online workshop na téma 3D tisk, který jsme pro žáky základních škol připravili ve spolupráci s Domem dětí a mládeže České Budějovice.


Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi rozšiřuje aktivity v oblasti digitalizace či podnikavosti


Základní školy se musí připravit na změny rámcového vzdělávacího programu, podle kterého musí začít učit od září roku 2023. Pedagogové ale mají obavy, aby se na změny ve výuce stihli proškolit. Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi při Jhk proto připravuje nové aktivity v oblasti digitalizace, podnikavosti a kreativity, které mají podpořit nejen pedagogy, ale následně i žáky. A to tak, aby budoucí absolventi disponovali potřebnými kompetencemi stále se měnícího trhu práce.


Netradiční kurzy online vaření


Je možné se v dnešní době zúčastnit praktického workshopu vaření a něco nového poznat a naučit se? V určité podobě určitě ano. Nově jsme navázali spolupráci s netradiční restaurací Sůl a řepa s.r.o., sídlící ve Strakonicích, která v poslední době získala řadu ocenění, např. Zlatého lva nebo byla zahrnuta do 100 nejlepších restaurací v ČR. 


Vyhlášení soutěže samostatných odborných prací v roce 2021


Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) vyhlašuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR desátý ročník soutěže samostatných odborných prací (SOP).


Mezinárodní koncept ECDL. Bude možné tyto certifikáty využít i při maturitních zkouškách?


V nynější komplikované době všichni čelíme mnoha problémům, ale zároveň i novým výzvám. Mnozí z nás se už vyrovnali se skutečností, že se v dohledné době koronavirových komplikací nezbavíme a že řešením není všechno odkládat na příznivější dobu.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.