Aktuality

Žáci si vyzkoušeli práci s kartony a vlnitou lepenkou ve firmě Mondi Bupak s.r.o.


S novým rokem začala i v Českých Budějovicích další vlna workshopů pro žáky základních škol. Jedna z návštěv proběhla v českobudějovické firmě Mondi Bupak s.r.o., která má dlouholetou tradici ve výrobě kartonů a vlnité lepenky. Jak to ve firmě chodí, poznali žáci Základní školy Oskara Nedbala z Českých Budějovic.


Kariérní poradenství pomůže při výběru střední školy


Již nyní se deváťáci rozhodují, kam po základce. Učiliště, střední škola, nebo dokonce gymnázium? Výběr dobré střední školy není záležitost několika dní nebo týdnů, ale let. Kde hledat informace a s kým se poradit? Již nyní se deváťáci rozhodují, kam po základce. Učiliště, střední škola, nebo dokonce gymnázium? Výběr dobré střední školy není záležitost několika dní nebo týdnů, ale let. Kde hledat informace a s kým se poradit?


Žáci ze Strakonic nahlédli do výroby cihel


Studenti VOŠ, SPŠ, SOU řemesel a služeb ve Strakonicích se zúčastnili workshopu, který se uskutečnil v Dolním Bukovsku v rodinné firmě HELUZ, cihlářský průmysl v.o.s. Ta ve výrobě cihel, materiálů a pomůcek pro zdění věnuje již od roku 1876. V současnosti patří mezi 3 největší výrobce zdících systémů na českém trhu. Všechny tyto důležité informace si žáci vyslechli v úvodu přednášky od produktového specialisty a poté se vydali na prohlídku závodu.


Den řemesel představil praktické vyučování


V polovině prosince dalo již tradičně do svého zázemí nahlédnout Středisko praktického vyučování v Českém Krumlově, které patří k Střední odborné škole zdravotnické a Střednímu odbornému učilišti Český Krumlov (dále jen SOŠZ a SOU Český Krumlov). V průběhu dvoudenní akce s názvem Den řemesel školu navštívilo přes 170 žáků ze 13ti základních škol z regionu.


Budoucí kuchaři z Tábora si zkusili přípravu sushi


V LH Parkhotelu Hluboká přivítal studenty oboru kuchař – číšník z táborské střední řemeslné školy šéfkuchař, člen Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a dvojnásobný mistr České republiky pan Pavel Minář. V úvodu workshopu byl studentům představen hotel a jeho provoz. Ve zkratce si probrali organizační strukturu a společně si uvedli několik profesních funkcí, které hotel zastává. A to od samotného vedení managementu až po ostatní, avšak neméně důležité profese, díky kterým může hotel plně fungovat.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.