Aktuality

Výchovní poradci si ve firmě ČEVAK a.s. rozšířili znalosti o trhu práce


V rámci setkání, které pravidelně pořádá Jihočeská hospodářská komora v rámci projektu I-KAP, navštívili zástupci škol v únoru letošního roku velice známou českobudějovickou firmu ČEVAK a.s. Nenavštívili však, jak by se dalo předpokládat, sídlo firmy v Českých Budějovicích, ale byli zavedeni do prostorů čistírny odpadních vod a úpravny vody, které se nachází nedaleko Českých Budějovic. 


MŠMT chce kvůli epidemii odložit maturity a přijímací zkoušky až do zrušení krizového opatření


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s aktuální situací okolo šíření koronaviru představilo v pondělí 23. března 2020 plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy, závěrečné zkoušky a maturita. 


Bezplatný kariérový nástroj pro střední školy.


Stejně jako celá řada dalších organizací ve vzdělávání, i společnost SALMONDO chce podpořit učitele a rozšířit možnosti distanční výuky o podporu kariérového poradenství a osobního rozvoje žáků. Proto nyní všem základním a středním školám v ČR nabízí plnou verzi aplikace Salmondo pro podporu kariérového poradenství zdarma do konce školního roku 2019/2020.


Kvůli uzavření škol Jhk ruší workshopy pro žáky


Na základě mimořádného opatření Vlády České republiky, podle kterého se od 11. března 2020 zrušilo vyučování na základních, středních i vysokých školách, musela Jihočeská hospodářská komora odvolat plánované akce a workshopy pro žáky a výchovné poradce v rámci projektu Impuls pro kariéru a praxi. 


Deváťáci ze ZŠ Blatná navštívili výrobu součástek z kovu a plastu


Žáci ZŠ J. A. Komenského z Blatné měli po dva dny možnost poznat místní závod Leifheit s.r.o., který se specializuje na výrobu potřeb pro domácnosti a patří mezi špičku na trhu v tomto oboru. Výrobky této společnosti mají nezastupitelnou roli v každé domácnosti. Firma je známá např. produkcí venkovních i vnitřních sušáků na prádlo, žehlicích prken, ocelových a hliníkových schůdků, úklidových a čisticích pomůcek, prostředků a mopů.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.