Aktuality

Kam na střední? Průzkum mezi žáky 9. ročníků


Než zazvoní díky spolupráci se základními školami z celé České republiky realizovalo v průběhu ledna 2019 průzkum mezi 2278 respondenty z řad letošních deváťáků, kterým za měsíc uplyne lhůta pro podání přihlášek na střední školy. Zjistili jsme, zda jsou již zcela rozhodnuti o volbě školy a co je pro ně při rozhodování důležité. 


Semináře pro žadatele výzvy Šablony pro SŠ a VOŠ II startují


Zástupci Řídicího orgánu OP VVV připravují semináře pro žadatele výzvy 02_18_065 a 02_18_066 Šablony pro SŠ a VOŠ II. Výzva tematicky navazuje na první vlnu šablon (výzvy 02_16_035 a 02_16_42) a je určena nejen pro střední školy a vyšší odborné školy, ale také pro domovy mládeže a internáty.


Kam na střední? Impuls pro kariéru a praxi pomáhá žákům s výběrem.


Necelý měsíc na podání přihlášky mají zájemci o studium na střední škole. Jakou střední školu vybrat, a který obor bude ten pravý, pomůže deváťákům vybrat Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi.


Impulsprokarieru.cz propojuje firmy se školami


Od listopadu mohou žáci, rodiče, pedagogové, ale i personalisté z firem využít webový portál Impulsprokarieru.cz, který nabídne nejen průvodce výběrem střední školy, ale také užitečné informace o požadavcích trhu práce. 


Zážitkové návštěvy ve firmách otevírají dětem dveře k novým poznatkům a bourají předsudky


Workshopy s praktickými ukázkami mohou být poučné a zábavné. Přesvědčili se o tom nejen žáci osmé třídy základní školy Matice školské v Českých Budějovicích, ale i jejich pedagogové. Zaměstnanci firmy Doppler CZ pak zjistili, jak jsou žáci, kteří jim pomáhali při práci šikovní a zruční

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.