Aktuality

Jihočeské školy jsou na nový školní rok připravené, ředitelé dostanou manuál


Na začátek školního roku jsme připravení, hlásí ředitelé škol, kteří start nového školního roku vyhlížejí bez obav i přesto, že návod k bezpečné výuce dostanou až v půlce srpna. Až se žáci 1. září vrátí do škol, řada z nich uvidí své třídy po téměř půl roce. Tak dlouho totiž byly a stále jsou školní budovy pro spoustu ročníků kvůli koronaviru zavřené.


Kariéroví poradci se seznámí s webovým nástrojem Salmondo


I přes veškerá omezení a opatření, se kterými se školy a firmy potýkaly na sklonku letošního školního roku, i v nadcházejícím školním roce bude Oblastní hospodářská komora ve Strakonicích připravovat  workshopy pro výchovné poradce i žáky základních a středních škol v regionu. V novém školním roce se opět počítá i s klasickými workshopy přímo ve firmách, díky nimž si mohou účastníci udělat lepší představu o jednotlivých pozicích, které firmy nabízejí absolventům. 


Školní rok začne ve školách 1. září pro všechny žáky


Nový školní rok začne pro všechny žáky 1. září ve školách. Při běžné výuce se budou ale dodržovat přísnější hygienická pravidla. Případná opatření proti koronaviru se budou řídit takzvaným semaforem pro oblasti s různým rizikem nákazy. Novinářům to po jednání dne 28.7.2020 s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem řekl šéf resortu školství Robert Plaga. 


Do konce prázdnin většina firem propouštět nebude, vyplývá z průzkumu Hospodářské komory


Sedm z deseti zaměstnavatelů své zaměstnance nepropouštělo a ani to nemají v následujících dvou měsících v plánu. Propouštět se ale pravděpodobně budou malí zaměstnavatelé. Vyplývá to z nového šetření Hospodářské komory mezi 790 podniky.


Finanční gramotnost a podnikavost jako témata kariérového poradenství


Finanční gramotnost je definována jako soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Kompetencí k podnikavosti se rozumí schopnost využívat příležitosti a nápady a vytvářet z nich hodnoty pro ostatní. Z výše uvedených definicí jasně vyplývá, že se jedná o důležité okruhy, které smysluplně doplní portfolio aktivit Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi při Jhk.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.