Aktuality

6. ročník programu Soutěž & Podnikej je tady


Program Soutěž & Podnikej spustil na začátku srpna přihlašování do již 6. ročníku a Jihočeská hospodářská komora je opět jeho hrdým partnerem. Pouze v měsíci září nabízí organizátoři exkluzivní přednášky pro všechny střední školy. Řekněte o soutěži svým studentům a podořte tak mladé podnikavce. 


Změny v učivu na ZŠ od roku 2024, zaměřeno na informatiku


Zástupci škol a zaměstnavatelů, pedagogické fakulty nebo školní inspekce se v příštích měsících zapojí do přípravy podkladů k velké revizi učiva pro ZŠ. Spolupracovat budou v expertním panelu, který na začátku září ustanovilo ministerstvo školství. Nový rámcový vzdělávací program, který vymezuje minimum pro náplň učiva, by měl vzniknout v následujících dvou letech, školy by podle něj mohly učit od září 2024. Vyšší důraz bude kladený na informatiku.


Novinky v aplikaci Salmondo


V minulých třech letech jsme, i díky podpoře Jihočeského kraje zajistili, zajistili rozšíření online kariérového nástroje Salmondo do všech jihočeských škol zcela zdarma. Aplikace slouží k zájmovému testování žáků, pomáhá jim na jejich cestě vzděláváním a s volbou jejich budoucí střední školy a povolání. I v navazujícím projektu IKAP JčK III budou mít základní školy v Jihočeském kraji možnost tuto aplikaci i nadále bezplatně využívat. Rádi bychom Vám nyní představili novinku, která školám usnadní práci s aplikací - nový, jednodušší způsob správy licencí, které má škola k dispozici.


Načerpejte inspiraci a podpořte zručnost žáků


Začátek školního roku je každoročně spojený s hledáním nové inspirace, materiálů či postupů. Doba nahrává především prohlubování znalostí v oblasti digitalizace a IT technologií. Svoji nezastupitelnou roli má však kouzlo vlastnoruční výroby, zručnost a schopnost dovést pracovní úsilí do zdárného konce. Proto pro učitele druhého stupně základních škol a jejich žáky připravila Jihočeská hospodářská komora pracovní listy s názvem Vyrábíme společně, které jsou vítanou inspirací v předmětu Člověk a svět práce.


Od září se opět rozběhnou vzdělávací workshopy


V novém školním roce i nadále plánuje naše Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi ve spolupráci s jihočeskými školami uspořádat interaktivní vzdělávací workshopy, které budou nově rozšířeny o několik nových témat.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.