Aktuality

Vánoční textilní workshop v Třeboni pro holky i kluky


Workshop pro žáky ZŠ a MŠ Rudolfov byl velice hezky připraven. Po příjezdu do OA, SOŠ  a SOU Třeboň, byli žáci zavedeni do jedné z učeben, kde na ně čekal pestrý program. Po krátkém představení školy a zejména učebního oboru Modelářství a návrhářství oděvů bylo pro žáky připraveno několik stanovišť, kde si mohli vyrobit a ušít několik výrobků s vánoční tématikou.


Metodický nástroj pomůže zvyšovat úroveň kariérového poradenství


Důležitost kariérového poradenství, přípravy na budoucí, nové profese, vývoj potřeb trhu práce, ale i nutnost spolupráce firem a škol zmínili řečníci ve svých příspěvcích během konference Kariérové poradenství ve 21. století, kterou Jihočeská hospodářská komora uspořádala pro výchovné poradce a zástupce škol. Zástupci Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi také představili nový metodický nástroj, který by měl napomoci pedagogům zvyšovat úroveň kariérového poradenství na jihočeských školách.


Firmy představily výzkum nanovláken a výrobou keramiky


V rámci vzdělávacího projektu IKAP proběhly dva workshopy  pro žáky osmých tříd 5. základní školy Jindřichův Hradec ve firmách ProNanoTech s.r.o. a Keramika RH s.r.o. Firma ProNanoTech s.r.o. se věnuje výzkumu a výrobě nanovláken v oblasti farmacie a také výrobě a vývoji strojů pro tvorbu nanovláken.


Žáci navštíví provoz golfového hřiště a restaurace


V příštím roce 2020 chystá oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Písku ve spolupráci s dalšími firmami nové workshopy pro žáky základních škol. Restaurace Ovčin Kestřany připravuje velmi zajímavý program pro žáky 8. a 9. tříd, kteří jej navštíví během workshopů v rámci projektu IKAP. Restaurace se nachází nedaleko Kestřan u Písku a vyznačuje se nádherným okolím a přilehlým golfovým hřištěm, kde si žáci budou mohou vyzkoušet obsluhu recepce i odbavování návštěvníků golfového resortu. 


ZŠ Vlachovo Březí zkoušela výrobu jablečného moštu


Lhenice jsou vyhlášenou pěstitelskou oblastí, jejíž úrodnou půdu využívá i pan Karel Gregora pro své podnikání. Právě v jeho Pěstitelské moštárně a palírně se konal další z workshopů projektu i-KAP (Implementace krajského akčního plánu I). Jaká všechna práce stojí za výbornou chutí oblíbeného lhenického moštu, si na vlastní kůži vyzkoušelo 20 žáků ze základní školy Vlachovo Březí.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.