Aktuality

Na viděnou v budoucnosti


Každý rok připravuje Centrum Euroguidance celonárodní konferenci, která nabízí inspiraci pro pracovníky ze všech oblastí kariérového poradenství. Letošní konferenci pořádá Centrum Euroguidance ve spolupráci s Národním poradenským fórem a jedním z bodů programu bude vyhlášení vítězů soutěže o Národní cenu kariérového poradenství.


Workshop z lavice do akce


Jste budoucí paní učitelka nebo pan učitel? Anebo již působící pedagog? Pak jistě víte, že vzbudit vnitřní motivaci v žácích je často výzva. Ale nemusí být! Zúčastněte se praktického workshopu Svoboda a zodpovědnost: zdroj vnitřní motivace.


Příměstský tábor Technická COOLna motivuje k zájmu o řemesla a moderní technologie


Českobudějovický příměstský tábor Technická COOLna potvrzuje zájem dětí i rodičů o aktivity zaměřené na rozvoj technických dovedností. Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, které společně tábor připravily, tak prostřednictvím zábavných i vzdělávacích aktivit děti motivují k zájmu o řemesla i moderní technologie. Díky pestrému programu děti mají příležitost poznat také prostředí jihočeských firem, které se do realizace tábora zapojily.


Metodické doporučení ČŠI pro školy AKTIVNÍ ŠKOLA: Inspirace pro podporu pohybových aktivit žáků


Obezita i tělesná zdatnost českých dětí je alarmující. Obojí spolu výrazně souvisí. Podle výsledků analýzy, která během covidové pandemie vznikla v rámci Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost, nadváhou a obezitou trpí víc než čtvrtina dětí a těchto problémů se většinou nezbaví ani v dospělosti. Zároveň i současná kondice školáků bije na poplach. Horší kondici mají děti žijící na venkově oproti „městským“ a kluci mají srovnatelnou zdatnost jako holky před 30 lety.


Převod dat a příprava rozvrhu na nový školní rok


Připravujete se na nový školní rok a nejste si jisti, že vše zvládnete? V tom případě máte možnost absolvovat v závěru srpna online školení pro administrátory, na kterém si zopakujete všechny kroky, které je ve Škole OnLine třeba udělat.

Podporují nás