Aktuality

Páté kolo testů ve školách ze 17. ledna prokázalo další významný nárůst virové zátěže


17. ledna proběhlo další kolo testů ve školách, ve kterém bylo otestováno více než 1 176 tisíc žáků a téměř 181 tisíc pedagogů a zaměstnanců. Objem realizovaných testů zůstává v jednotlivých kolech testování přibližně stejný. Testování žáků odhalilo celkem 7 210 pozitivních případů konfirmovaných metodou PCR, což představuje 612,9 zachycených případů na 100 tisíc testovaných osob.


Burza škol on-line i pro nesmělé žáky


Druhý ročník Burzy škol on-line pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou potvrdil přínos nejen pro vystavující střední školy, ale i uchazeče, kteří váhají o volbě středoškolského oboru. A to i ty, kteří se často bojí zeptat na podstatné informace, nebo se nemohli zúčastnit prezenčních burz.


Jak poznáme, zda rozvíjíme kariérové kompetence


Centrum Euroguidance si pro vás připravilo webinář na téma rozvoj kariérových poradců, jehož cílem je zjistit kariérové kompetence žáků, studentů a klientů. Rozvoj kariérových kompetencí je klíčovým předpokladem pro dlouhodobou uplatnitelnost na trhu práce.


Život a práce na farmě a ranči


Dnešní žáci a mladí lidé nemají moc povědomí o životě a práci na farmě. Nedokážou si představit, co je vše potřeba k tomu, aby ranč fungoval a kolik dřiny to obnáší. Ve spolupráci s firmou EKOCHOV s.r.o. jsme uspořádali během letošního roku několik workshopů pro žáky základních škol na Strakonicku, aby získali základní informace o životě a práci na farmě.


Poznej povolání floristy


V rámci projektu IKAP- Impuls pro kariéru a praxi proběhl na naší oblasti workshop zaměřený na povolání florista. S lektorkou Ivetou Lajtnerovou jsme se snažili žákům 3. Základní školy Jarošovská 746, Jindřichův Hradec, přiblížit povolání florista.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.