Aktuality

Žáci milevského učiliště nahlédli do provozovny Cukrářství u Veselých


V rámci navazujícího projektu IKAP JčK III se uskutečnil pilotní workshop v úspěšné táborské firmě – Vladimíra Veselá cukrářství s.r.o., která se zabývá řemeslnou cukrářskou výrobou založenou na tradičních technologických postupech. V návaznosti na zlepšení epidemiologické situace se workshop konal již prezenční formou přímo v zázemí cukrářství. Díky tomu mohly žákyně pracovat se surovým materiálem individuálně přímo pod rukami paní Veselé.


Online Veletrhy práce pomohou najít zaměstnání, nabídnou i praktické webináře


Letošní Veletrhy práce, které 15. a 16. června pořádá Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, se kvůli koronaviru a bezpečnosti účastníků uskuteční v online podobě. Zájemci o zaměstnání, kteří již nyní mají možnost vybírat z nabídek více jak 30 jihočeských firem, si tak budou moci od 8. června zarezervovat termín online rozhovoru přes počítač či telefon. Úřad práce také připravuje odborné webináře s tipy na zpracování životopisu či získání práce v zahraničí.


Na Jhk zkrátka rádi překonáváme výzvy


Máte to také tak? Nebo to podobně znějící „neznám nejde“…. Přesně s těmito pocity jsme se v rámci Asistenčního centra Impuls pro karieru a praxi pustili do zajištění online interaktivních workshopů pro ZŠ a SŠ. Ne ale jen tak do ledajakých, dali jsme si totiž za cíl zorganizovat i v onlinové formě interaktivní workshopy TECHNICKÉHO zaměření.


Podpora odborného výcviku a praxe


Stále se potvrzuje, že odborná praxe je naprosto nezastupitelná. O tom, jaká je situace v jednotlivých skupinách oborů, diskutovali zástupci škol a firem na oborových platformách v rámci Asistenčního centra pro kariéru a praxi. Nedostatek praxe, důležitost spolupráce škol a firem i problematická absence praktického vyučování v době pandemie byla hlavní témata jednotlivých setkání.


Zájem škol o kybernetickou bezpečnost a práci s fotografií roste


V rámci nové aktivity Asistenčního centra „Impuls pro kariéru a praxi", která se zaměřuje na rozvoj digitálních kompetencí na školách, jsme u jihočeských škol zjišťovali, o jaká témata školení mají zájem. U základních škol je to grafika – práce s fotografií, učitelé ze středních škol nejvíce zajímá problematika kybernetické bezpečnosti. Série seminářů se rozběhne od září 2021.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.