Aktuality

Studentka Gymnázia v Třeboni vyhrála soutěž v práci s počítačovými programy


Eliška Mouralová letos maturuje na Gymnáziu v Třeboni. Ke zkoušce si vybrala i předmět informační technologie, programování a práce s počítačem ji baví. Při přípravě na maturitu navíc zvládla vytvořit projekt do soutěže Office arena 2023, kterou vyhrála. V létě se vydá na mezinárodní šampionát do USA.


Uvažujete o zavedení praktického vyučování?


Dosud jste tuto spolupráci na praktickém vyučování pro žáky středních a vyšších odborných škol či vysokých škol nerealizovali a nemáte podepsanou smlouvu, ale rádi byste tuto aktivitu zavedli? Nebo uvažujete o rozšíření nabídky praktického vyučování o nové obory, které aktuálně nenabízíte? Jste malý a střední podnik? Pak je výzva I - Spolupráce škol a firem určena přímo pro Vás. Žádosti můžete předkládat až do konce roku či vyčerpání alokace podpory.


První kroky Asociace podnikavé Česko


Asociace podnikavé Česko má za sebou první měsíce svého působení. Během nich se setkali s řadou lidí z různých krajů České republiky i ze zahraničí, se kterými se bavili o tom, co pro ně znamená podnikavost a jak ji společně můžeme prosadit do vzdělávacího systému. Postupně tak spolu s ostatními aktéry dělají jednotlivé kroky k hlavnímu cíli – aby se s impulsem k rozvoji podnikavosti mohlo setkat každé dítě.


Letní příměstský tábor pro holky a kluky "Technická COOLna"


Zveme všechny holky a kluky do naší technické COOLny. Společně si během pěti dnů vyzkoušíme spoustu aktivit. Budeme stavět, lepit, programovat, sportovat...prostě vše, co ke správnému létu patří.


Osobní setkání se zájemci o práci je pro zaměstnavatele v dnešní době důležité


Veletrhy práce, které letos Jihočeská hospodářská komora uspořádala v 7 městech jižních Čech, byly příležitostí pro firmy získat nejen nové zaměstnance, ale i navázat spolupráci s odbornými školami a jejich žáky z regionu. Díky veletrhům firmy také představily svou nabídku více jak 1 200 účastníkům, kteří si mohli nové zaměstnání najít také on-line na portále www.veletrhy-prace.cz.  

Podporují nás