Aktuality

Žáci z Vodňan zkoumali vlastnosti kovů, navštívili i zkušební laboratoře


I na další školní rok plánuje Oblastní hospodářská komora ve Strakonicích rozmanité workshopy pro žáky základních škol do místních podniků. Základní školy si kromě textilních podniků oblíbily i podniky strojírenské.


Má řemeslo zlaté dno?


Řemesla jsou v naší společnosti známá od raného středověku, a to díky postupující specializaci lidské činnosti, která si v některých oborech vyžádala speciální odbornost a výjimečnou zručnost, proto nemohl být řemeslníkem každý. Řemeslo se předávalo dědičně a později i na jiné osoby, které u mistra působili jako tovaryši. Masivní rozvoj průmyslu a automatizace v 19. století znamenaly pro řemeslnou výrobu v Evropě úpadek, ale již naši předci v té době si byli vědomi, že je nutné řemesla zachovat a podpořit.  Historie se opakuje a i my nyní jako soukromé osoby čelíme peripetiím a  hledáme velmi dlouho odborníka, který nám doma zapojí bojler nebo vyzdí a obloží novou koupelnu.


Žáci z Milevska si vyzkoušeli kompletaci aplikátorů v Mladé Vožici


Díky projektu Implementace krajského akčního plánu, se žáci milevské Základní školy Tomáše Garrigua Masaryka zúčastnili prohlídky a workshopu ve výrobně aerosolových ventilů, aplikátorů a rozprašovačů firmy KOH - I - NOOR Mladá Vožice a.s.


Školám při digitalizaci pomáhají krajští ICT metodici


Školy by rády do výuky zaváděly více digitálních technologií, mnohdy však neví, kde začít. Podle šetření v rámci projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) by pomoc v oblasti digitálního vzdělávání uvítalo téměř 80 % škol. Právě pro ně je vybudována síť krajských ICT metodiků. Projekt SYPO realizuje Národní institut pro další vzdělávání (NIDV).


Vznikla nová pomůcka pro učitele k mediální výchově


Svět fake news, hoaxů, propagandy a manipulací – tak se jmenuje lekce k výuce mediální výchovy, která obsahuje také metodiku pro učitele, základní teorii, ale i množství aktivit a her. Podklady do výuky jsou součástí on-line otevřené učebnice, ve které je každý měsíc zveřejňováno jedno nové téma se vším, co učitelé pro výuku potřebují. Fake news a propaganda jsou již devátou zveřejněnou lekcí na webu učitele Michala Kaderky.

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.