Aktuality

Podoba letošních maturit? Jasno by mělo být za dva týdny


Jak bude vypadat maturita? Studenti se mají finální verdikt dozvědět po 25. lednu. Informoval o tom ministr školství Robert Plaga. Resort chce možné úpravy probrat se zástupci odborné veřejnosti. V loňském roce se posunul termín z dubna a května na červen, zrušily se slohové práce z češtiny a cizího jazyka.


68 % žáků stále neví, co studovat. Pomohou on-line burzy škol


Dle nedávného průzkumu má o svém dalším vzdělávání jasno pouze 24,5 % českých žáků. Jihočeská hospodářská komora proto spolu s partnery od 12. do 14. ledna 2021 připravuje on-line burzy škol, kde si jihočeští žáci mohou ujasnit, která škola je ta pravá. Střední školy ve třech časových blocích přes komunikační platformy seznámí zájemce s nabízenými obory, přijímacím řízením nebo s prostory a vybavením školy. Účast je pro žáky i jejich rodiče zdarma a bez registrace.


Gastronomické workshopy online


Nemůžeme setkávat osobně? Nevadí, naše workshopy jsme přesunuli do online prostředí. I v závěru roku 2020 náš tým Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi zvládl zorganizovat několik online workshopů s velice známým kuchařem Pavlem Minářem. Jeden takový workshop jsme připravili i pro Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec.


Jak začít podnikat? online workshopy pro žáky


V prosinci pokračovaly workshopy na různá témata pro studenty středních škol v distanční formě. Ve většině případů workshopy probíhají bez problémů a mohou se jich žáci zúčastnit, jak z pohodlí domova, tak ze školních lavic.


Tour for the Future pokračuje, s pojízdnou učebnou techniky se seznámili žáci v dalších třech městech


Po téměř dvou měsících se dala opět do pohybu pojízdná učebna moderních technologií a techniky. První cesta za vzděláváním, po odmlce způsobené nezbytným přerušením prezenční výuky kvůli koronaviru, speciální kamion zavedla do Zlínského kraje. 

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.