Aktuality

Přihlaste se do 14. ročníku Národní ceny kariérového poradenství


Cílem soutěže je podpořit rozvoj kariérového poradenství a vzdělávání, sbírat příklady dobré praxe a inspirovat kariérové poradce a učitele v České republice i v Evropě. Termín pro zaslání přihlášek je do 30. 9. 2022.


Stáhněte si pracovní listy, které pro ZŠ připravil tým složený z nadšenců


Textilní odvětví znovu ožívá. Proč tedy neoživit výuku nejen v praktických předmětech na základních školách právě ukázkami z praxe textilních firem. Naše jihočeské textilní firmy totiž přešly z masové výroby na technicky náročnější či luxusnější výrobky. Řadu z těchto firem jistě znáte: JITEX COMFORT Písek, MOIRA či PROGRESS.


Seriál v JTV : Vybíráme učňák/ Vybíráme Střední školu


Uvažujete o tom, jak byste více zviditelnili Vaši školu? Neváhejte a přihlaste se do pokračování seriálu Jihočeské televize "Vybíráme učňák/ střední školu" zaměřený na prezentaci škol v jihočeském regionu.


Roadshow pro školy 2022


Největší česká konference ve vzdělávání, zaměřená na hybridní výuku, robotiku, revizi výuky ICT a efektivní správu zařízení ve škole, se vrací. Přijďte se podívat na novinky z oblasti hardwaru, softwaru, robotiky nebo trendů v digitalizaci škol. 


Pracovní listy pro volbu povolání na ZŠ


Žáci si někdy volí profesní obor a studijní program nesystematicky a neberou v úvahu důležité aspekty jako je např. jejich osobnost či vlastní očekávání od budoucího pracovního života. Tato situace následně vede k tomu, že studenti předčasně odcházejí z vysokých škol či se při studiu nevěnují tomu, co je baví a na co mají talent. 

Podporují nás