Aktualita

Veletrh Vzdělání a řemeslo na budějovickém výstavišti přivítal stovky návštěvníků

Ve čtvrtek 4. listopadu na českobudějovickém výstavišti odstartoval veletrh Vzdělání a řemeslo. Po tři dny se tu mohli žáci základních škol se svými rodiči nebo učiteli seznamovat s pestrou nabídkou jihočeských škol. Poprvé výstava lákala i maturanty, protože se zde prezentovaly i všechny fakulty Jihočeské univerzity.

„Jihočeský kraj zřizuje 70 středních škol a tato výstava je jedinečnou příležitostí, jak se všechny tyto školy mohou představit žákům základních škol, svým budoucím studentům. A naopak, osobní seznámení se zástupci zvolené školy, jejími žáky a učiteli je pro každého zájemce o studium neocenitelná zkušenost,“ uvedl v rámci slavnostního zahájení náměstek pro školství Pavel Klíma, který výstavu se svými žáky každoročně navštěvoval také jako dlouholetý ředitel základní školy. Zdůraznil, že rodičům svých studentů vždy doporučoval i osobní návštěvu vytipované školy. Spolu s náměstkem Klímou přivítala všechny přítomné také náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová, všem poděkovala za účast a celý 26. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo prohlásila za zahájený. 

Jednou z vystavujících škol byla i Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb ve Strakonicích. Na svém  stánku propagovala různé obory, zejména však před pár lety nově otevřený obor Výrobce textilií. Návštěvníci stánku Jihočeské hospodářské komory, která temto obor podporuje a který byl hned vedle školy,  měli možnost vyzkoušet  si šití různých drobných textilních výrobků a odnést si je následně domů. Interaktivní workshop proběhl v rámci projektu Edutex – tradice v textilu, který je financován z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika.

Zdroj: kraj-jihocesky.cz

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.