Aktuality

Kariérní poradenství pomůže při výběru střední školy

Již nyní se deváťáci rozhodují, kam po základce. Učiliště, střední škola, nebo dokonce gymnázium? Výběr dobré střední školy není záležitost několika dní nebo týdnů, ale let. Kde hledat informace a s kým se poradit? Již nyní se deváťáci rozhodují, kam po základce. Učiliště, střední škola, nebo dokonce gymnázium? Výběr dobré střední školy není záležitost několika dní nebo týdnů, ale let. Kde hledat informace a s kým se poradit?

„Na tyto otázky se snažíme žákům, ale i rodičům dát odpovědi na našem portálu impulsprokarieru.cz,“ říká Petr Rejnek z Jihočeské hospodářské komory a dodává: „Na těchto stránkách je k dispozici přehled všech jihočeských středních škol a jejich aktuální nabídky oborů. Rodiče a žáci zde také naleznou informace o zaměstnavatelích, kteří s těmito školami spolupracují, nabízejí praxe, exkurze či pracovní uplatnění pro čerstvé absolventy.

Návštěva školy či firmy, která žákům představí jednotlivé profese, je však mnohem efektivnější formou, jak si udělat obrázek o oboru, o který se žák zajímá. „Kromě webového portálu tak nabízíme školám bezplatné workshopy a exkurze u zaměstnavatelů, školíme výchovné poradce a pořádáme podzimní burzy škol,“ vyjmenovává činnosti a akce Petr Rejnek. Spokojenost s aktivitami potvrzují i samotní žáci: „Na burze jsem si rozšířil přehled o nabídce středních škol a zjistil, jaké obory je možné studovat. Určitě je Burza škol lepší než internet a také jsem si zde školu vybral,” říká František A., žák deváté třídy, který navštívil burzu v Třeboni.

Prostřednictvím webového portálu impulsprokarieru.cz se mohou žáci přihlásit do aplikace, která jim pomůže poznat jejich zájmové oblasti. Přístupy do této aplikace předá žákovi výchovný poradce na základní škole a výstupy je možné následně sdílet s rodiči, nebo se o nich pobavit s poradci ve škole či v poradně. Studovat to, co žáky baví, je pak pro ně mnohem snazší.

Webový portál Impulsprokarieru.cz je součástí činností Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi, které je realizováno v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I, spolufinancovaného Evropskou unií.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.