Detail workshopu

(Ne)obyčejný den hasiče

Maximální počet účastníků 30
Skupina oborů Obecná příprava
Pro koho je workshop vhodný pro žáky ZŠ
Délka akce max. 2 hodiny
Zaměření akce Workshopy pro žáky
Forma Prezenční
Předpokládaný průběh

Co Vás čeká? Na co se můžete těšit?

Workshop se skládá z hodinové teoretické části v multimediální učebně a hodinové komentované prohlídky techniky v garážích.
 
Teoretická část je rozdělena na zhruba 20 min představení různých specializací u HZS Jčk jako jsou potápěči, lezci, letečtí záchranáři s fotografiemi a základními informacemi a 40 minut je věnováno unikátní hře ve virtuální realitě Únikovka 112, kde si za pomocí 3D brýlí HTC VIVE PRO vyzkouší studenti hasit požár oleje na pánvi, sbalit evakuační zavazadlo, nasadit defibrilátor AED a další disciplíny v rámci bezpečnostní tematiky. Hra pro virtuální realitu Únikovka 112 byla vyvinuta společností Centrum pro bezpečný stát a poskytnuta bezplatně.
Více informací a např. i pro použití ve škole, která vlastní 3D brýle na www.unikovka112.cz
 
Při prohlídce garáží budou studenti seznámeni s běžnou i speciální technikou, která se nachází na stanici České Budějovice. Uvidí např.
automobilový jeřáb, automobilový žebřík, speciální technický kontejner, kontejner s dozimetrickými rámy k odhalování kontaminace radioaktivními látkami, výjezdová vozidla - cisternové automobilové stříkačky, s výstrojí hasičů a technickými prostředky.
 

 

Jaké u nás najdete profese

Co je třeba připomenout

Těšíme se na vás!

Místo konání workshopu:

Jihočeská hospodářská komora
Pražská 52b
37001
České Budějovice


Kontaktní osoba:

Mám zájem o workshop