Plánované akce

Kvalita v kariérovém poradenství

Školy a poradce
Dovolujeme si Vás pozvat na workshop, zaměřený na kvalitu v kariérovém poradenství.

V první části workshopu budeme společně hledat silné stránky kariérového poradenství na škole a zamyslíme se, jakými způsoby je můžeme dále rozvíjet. Druhá část workshopu se zaměří na klíčovou postavu kariérového poradenství ve škole – kariérového poradce/kariérovou poradkyni. Pojmenujeme oblasti, které jsou z hlediska kvalitní poradenské práce významné a nabídneme ukázku z mentoringového programu, který má za cíl silné stránky poradců zvědomovat.

Program workshopu
 • 08:30 – 09:00    registrace účastníků
 • 09:00 – 10:00    Současná situace kariérového poradenství na jihočeských školách
  Výsledky dotazníkového šetření, které provedla Jhk mezi základními a středními školami...
  Bc. Petr Rejnek, Jihočeská hospodářská komora
 • 10:00 – 11:30    Kvalita v kariérovém poradenství z pohledu poradce i poradenské organizace
  Budeme společně hledat silné stránky kariérového poradenství na škole a zamyslíme se, jakými způsoby je můžeme dále rozvíjet...
  Mgr. Andrea Csirke, Sdružení pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj, z.s.
 • 11:30 – 12:00    přestávka
 • 12:00 – 13:30    Nástroje pro zavedení a evaluaci kvality práce kariérového poradce
  Zaměříme se na klíčovou postavu kariérového poradenství ve škole - kariérového poradce/kariérovou poradkyni. Pojmenujeme oblasti, které jsou z hlediska kvalitní poradenské práce významné a nabídneme ukázku z mentoringového programu, který má za cíl silné stránky poradců zvědomovat.
  Mgr. Lukáš Vlček, Informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje

Lektoři


Mgr. Andrea Csirke

Již od roku 2007 se věnuji práci s lidmi. V oblasti kariérového poradenství jsem se vzdělávala na Distančním kurzu kariérového poradenství Stockholmské Univerzity. Jsem certifikována jako kariérový poradce a lektor ve švýcarské metodě CHQ - self management of competences. Andrea se rovněž podílela na tvorbě metodiky "Rámec pro nastavení systému kariérového poradenství na základní škole"


Mgr. Lukáš Vlček
Přes 12 let pracuje v oboru další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP), další vzdělávání dospělých a poradenství jako lektor, mentor a projektový manažer. Pracoval na vzdělávacích projektech v oblasti DVPP, basic skills, koučování a kariérové poradenství. V posledních letech se zaměřuje na kariérové poradenství, koučink a mentoring pro školy. V současné době vede Informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje Info Kariéra.

 


Kdy:
Úterý 25.06.2019
09:00 - 13:30

Kde:
České Budějovice
Jihočeská hospodářská komora, Husova 9 Velká zasedací místnost

Garant akce:
Rejnek Petr
+420725757413

Registrace / Přihlášení:
Akce proběhla
Vstupné na akci: Zdarma

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.