Aktualita

Webinář „Ženy v STEM“ představí mezinárodní srovnání současných výzev a příležitostí

Ve středu 1. března 2023 se u příležitosti Mezinárodního dne žen uskuteční bezplatný webinář s názvem „Ženy v STEM – mezinárodní srovnání současných výzev a příležitostí“, který pořádá Úřad globální komunikace při Úřadu japonského premiéra. Zúčastnit se můžete i vy.

Obsah obrázku textPopis byl vytvořen automaticky

Zvyšování účasti žen ve vědě, technologiích, inženýrství a matematice (STEM) je mezinárodně sdílenou výzvou. Poslední summit skupiny G7, který se konal v Německu v roce 2022, uznal význam rovnosti žen, mužů i digitalizace. Japonská vláda jako jedna ze zemí G7 si rovněž uvědomuje důležitost zvýšení počtu žen v STEM a nastolila tuto otázku jako jedno z témat na Světovém shromáždění žen (WAW!) – každoroční mezinárodní konferenci zaměřené na podporu rovnosti žen a mužů včetně postavení žen, která se konala v prosinci 2022 v Tokiu.

K dalšímu rozšíření diskuse, která se konala na konferenci WAW! Před letošním předsednictvím Japonska ve skupině G7 přivítá tento webinář jako řečníky mezinárodní odborníky v oblasti STEM. Mezi odborníky patří například doktorky z MIT či z University of Toronto. Vystoupí zde i ředitelka regionální kanceláře UNICEF pro východní Asii a Tichomoří.

Podělí se s vámi o své postřehy k současnému stavu dvou hlavních otázek:

  • Nízký podíl žen studujících obory STEM
  • Nízká účast žen na trhu práce v oblasti STEM

Budou diskutovat o možných příčinách výše uvedených problémů a o osvědčených postupech jejich řešení. Diskuse poskytne posluchačům cenné přeshraniční poznatky a seznámení se s různými iniciativami a programy v oblasti STEM.

Cílem tohoto webináře bude vypracovat první doporučení, jak mohou vzdělávací instituce, mezinárodní organizace a soukromý sektor spolupracovat při řešení těchto moderních výzev. Japonská vláda vítá, že se ho mohou zúčastnit posluchači ze všech odvětví a všech věkových kategorií včetně studentů. Součástí bude také sekce otázek a odpovědí, která poskytne posluchačům příležitost klást otázky přímo účastníkům.

 

Více informací o akci

Webinář „Ženy v STEM“ se bude konat 1. března 2023 a i vy se můžete registrovat . Více informací naleznete v příloze níže.

Autor:krejcirova@jhk.cz
Datum:10.02.2023

Další aktuality