Aktuality

Výchovní poradci si ve firmě ČEVAK a.s. rozšířili znalosti o trhu práce

V rámci setkání, které pravidelně pořádá Jihočeská hospodářská komora v rámci projektu I-KAP, navštívili zástupci škol v únoru letošního roku velice známou českobudějovickou firmu ČEVAK a.s. Nenavštívili však, jak by se dalo předpokládat, sídlo firmy v Českých Budějovicích, ale byli zavedeni do prostorů čistírny odpadních vod a úpravny vody, které se nachází nedaleko Českých Budějovic. 

Tam na ně čekalo vřelé přivítání od zástupců firmy a bohatý program. Po přivítání v zasedací místnosti proběhla netradiční přednáška o firmě. Pro výchovné a kariérové poradce byl připraven kvíz, který vyzkoušel jejich dosavadní znalosti o historii a současnosti firmy, jejím předmětu podnikání a mnohých zajímavostech. Kvíz má firma připravený primárně pro žáky ze škol, ale ani pro výchovné poradce nebylo odpovídání úplně jednoduché. Po jednotlivých otázkách přišel samozřejmě doplňující výklad a nechyběly ani informace o personálním obsazení firmy, které je pro poradce více než důležité. Dozvěděli se o mnohých profesích, které jsou pro práci v Čevaku potřebné. Nnapříklad i možnost práce bez vyučení v oboru. Mnozí zaměstnanci k sobě a ke své práci totiž potřebují pravou ruku a rádi si své pomocníky sami v praxi vyškolí.

Po kvízu, přednášce a občerstvení byli poradci odvedeni na úpravnu vody, kde byli provedeni celou budovou a formou přednášky od jednoho ze zaměstnanců se dozvěděli, jak to na úpravně vody chodí a co vše je k úpravě vody třeba. Po prohlídce byl pro ně připraven malý bonus ve formě ochutnání dvou druhů vod. Jedna z nich byla před úpravou a druhá již čistá a upravená pro všední potřeby občanů. Poradci se ochutnávky nebáli a toto milé gesto velice uvítali.

Setkání výchovných a kariérových poradců ve firmě ČEVAK a.s. bylo opět velice vydařené a všichni z něj odcházeli nabití novými informacemi. Díky těmto setkáním tak poradci ze základních i středních škol poznali dalšího významného jihočeského zaměstnavatele a získali informace o nejčastěji požadovaných pracovních pozicích a navazujících kvalifikačních požadavků na trh práce, které pak předávají svým žákům. Děkujeme, že s námi rozvíjíte kariérové poradenství na jihočeských školách. :-) 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.