Aktuality

Pracovní listy pomohou žákům ZŠ zvýšit jejich zručnost a kreativitu

Jhk připravila pro žáky a učitele 2. stupně ZŠ pracovní listy, které mohou pedagogové využít v rámci předmětu Člověk a svět práce a s žáky podle nich vyrobit konkrétní výrobky. Učitelé si je můžou stáhnout na webových stránkách a v tištené podobě je dostanou po otevření škol.

Pracovní listy, které si nyní učitelé můžou stáhnout na stránkách www.budmistr.cz/pracovni-listy obsahují 8 praktických návodů. Jsou zde uvedeny postupy na výrobu předmětů ze dřeva, keramické dlažby, plechu nebo odpadního potrubí.

„Návody jsou připraveny tak, aby každému vyučujícímu co nejvíce usnadnily práci a žáci zvládli výrobu téměř samostatně. Před každým pracovním postupem je uveden metodický pokyn, včetně souhrnu potřebných pomůcek, materiálů a doporučení, pro jaký ročník je výroba vhodná a jak je časově náročná“, vysvětluje Barbora Sejková z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s, (partner projektu).

Pro školy jsou také připraveny pracovní listy v tištěné podobě a jejich distribuce proběhne, až se školy opět otevřou.

Dlouhodobou snahou Jhk je zvyšovat povědomí o řemeslných oborech. Reaguje tak na svůj průzkum, kde 93 % rodičů dětí 2. stupně ZŠ je přesvědčeno o důležitosti řemesel a jejich zachování. Ale pouze 20 % rodičů uvažuje, že by jejich dítě mohlo studovat učební obor.

Pracovní listy vznikly v rámci projektu Podpora řemesel 2020, který je realizován s finančním přispěním Jihočeského kraje. Více informací o aktivitách projektu jsou dostupné na stránkách www.budmistr.cz

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.