Aktuality

Osobní praxe studentů pomáhá při výuce

Vzhledem k nebývalému nástupu cenově dostupných robotických řešení hledali pedagogové spolu se studenty Gymnázia Třeboň vhodného dodavatele k zakoupení delta robota (3D tiskárny).

Hlavním cílem bylo, postavit si spolehlivého školního experimentálního delta robota, na kterém bude možné 3D tisknout výukové pomůcky z různých materiálů a současně mohl sloužit jako experimentální výukové zařízení.

Projekt e-Mole nabídl zájemcům samostatné postavení celé tiskárny z celkem běžně dostupných a poměrně levných komponent. Kompletní servis tiskárny pak zvládnou studenti sami, bez vázání se na jednoho dodavatele.

V rámci dvoudenního školení si studenti postavili a odvezli kompletního delta robota Molestock. Stavba nebyla nijak náročná. Celá akce proběhla přímo v sídle společnosti v Poličce a je akreditována v rámci systému MŠMT DVPP.

Znovu se osvědčilo, že vlastní účast, osobní praxe studentů při stavbě robota byl velmi důležitý krok, který následně studentům významně pomohl při pochopení a řešení všech problémů a servisních úkonů související s jeho provozem. Právě proto si Gymnázium Třeboň vybralo tento typ RepRap tiskáren, kde je velká míra nezávislosti a svobody. Nicméně své případné problémy mohou studenti konzultovat a společně řešit s odborníky e-Mole.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.