Aktuality

Na Jhk zkrátka rádi překonáváme výzvy

Máte to také tak? Nebo to podobně znějící „neznám nejde“…. Přesně s těmito pocity jsme se v rámci Asistenčního centra Impuls pro karieru a praxi pustili do zajištění online interaktivních workshopů pro ZŠ a SŠ. Ne ale jen tak do ledajakých, dali jsme si totiž za cíl zorganizovat i v onlinové formě interaktivní workshopy TECHNICKÉHO zaměření.

Nedostatek kvalifikovaných techniků je dlouhodobě a všudypřítomně známá věc. Jednou z cest, jak žáky přivést k tomuto žádanému oboru, jsou interaktivní setkání s technicko-vědeckými novinkami, zkušenostmi, přístroji apod. Spolu s jihočeskými firmami jsme pro žáky základních i středních škol připravili několik variant technických interaktivních workshopů. Dnes pro Vás vybíráme tři ukázky a budeme velmi potěšeni, když se třeba i Vaše škola rozhodne zorganizovat s námi jeden z nich.

Virtuální realita

Z tohoto workshopu odcházejí žáci s velikým údivem. Vůbec totiž netuší, jaké typy virtuálních realit existují ani jaká zařízení se pro VR používají. Zorničky se jim pravidelně rozšiřují při konkrétních ukázkách zaměstnání, kde se VR používá. Většinu ze žáků ani nenapadne, v kolika oborech je VR nejenom obrovských přínosem, ale také úsporou. Od zdravotnictví, přes strojírenství i vzdělávání. Za srdíčko ale všechny přítomné vždy bere přímá ukázka praxe VR v domovech pro seniory. Tedy nejenom pro budoucí profesní život jsou získané informace velmi drahocenné.

Animovaný film

Po návštěvě tohoto workshopu budou žáci u svého PC sedět již vždycky s trochu jiným pocitem. Nebudou se totiž jenom dívat na černou bednu, kde se tak rádo „paří“ a nerado plní domácí úkoly, ale budou v tomto zařízení vidět spoustu a spoustu nových IT a grafických možností. Náš vynikající lektor je provede vybranými grafickými programy, v programu Kreslení již pak žáci sami začnou tvořit a své hotové obrázky posléze přenáší nejenom do videí, ale také do animovaného filmu. Možná tedy právě přinášíme světu nové režiséry.

3D tisk

Pro budoucnost technických oborů znamená 3D tisk velmi mnoho – mnoho nových možností, úspor finančních, personálních, zjednodušení inovačních pokusů apod… Před návštěvou tohoto workshopu žáci netuší, jak vůbec 3D tisk funguje, jaký se vlastně používá materiál, kam se co dává, aby něco nového vzniklo. Právě na našem 3D workshopu přesně pochopí princip této metody, její využití v praxi včetně různých technologií. Praktická videa pak každému již snadno propojí právě získané informace s realitou, od žetonů v nákupních košících, až po model nového auta či celého domu.

Kontaktujte nás, i Vaši žáci si zaslouží to NEJ!

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.