Aktualita

Kyberpohádky: Nový zdroj vzdělávání pro jihočeské školy

Jihočeské základní a mateřské školy mají nyní možnost získat knihu s názvem Kyberpohádky. Tato kniha je novým a inovativním zdrojem vzdělávání, který je nyní k dispozici pro školy v Jihočeském kraji. 

Základním cílem Kyberpohádek je poukázat prostřednictvím příběhů (pohádek), které dobře známe, na různá nebezpečí, která nás mohou v kybernetickém světě potkat, a i na to, jak bychom se měli chovat a co se může stát, kdybychom se tak nechovali. Proto má Červená Karkulka kromě košíčku s dárky pro babičku i svůj nový mobilní telefon s připojením k internetu, proto mají kůzlátka zakódovaný zdánlivě bezpečný vstup do jejich domova, a proto má Šípková Růženka na zámku mnoho moderních zařízení, která známe a používáme v našem běžném životě.

 

Ambasadorka pro Jihočeský kraj

„Jihočeská hospodářská komora (Jhk) podporuje aktivity zaměřené na kybernetickou bezpečnost, protože téma kybernetické bezpečnosti považujeme za jedno z klíčových pro úspěšné podnikání. Osvěta je ale důležitá již u těch nejmenších, proto jsme se rozhodli zapojit do šírení povědomí o Kyberpohádkách“, vysvětluje Barbora Sejková z Jhk, která je nově ambasadorkou pro tento projekt pro Jihočeský kraj.

Kyberpohádky představují nový způsob, jak zaujmout a vzdělávat žáky o důležitých tématech. Jihočeské školy mají nyní jedinečnou příležitost využít tento zdroj pro obohacení svých vzdělávacích programů.

 

Jak získat Kyberpohádky?

Kyberpohádky jsou ke stažení na oficiálních webových stránkách www.kyberpohadky.cz . „Zde si můžete stáhnout digitální verzi knihy a začít ji používat ve své třídě. Najdete zde i verzi v angličtině, němčině a také audioverzi, doplňuje Barbora Sejková. Tištěné verze knihy jsou skvělým doplňkem pro knihovny škol a tříd.

Pokud máte zájem o tištěnou verzi Kyberpohádek, můžete se obrátit na Barboru Sejkovou: sejkova@jhk.cz, 702 268 188.

 

Kyberpohádky pro učitele

Kyberpohádky jsou doplněny vysvětlením odborných pojmů, které se v dnešní době nedají z Kyberpohádek vynechat. Cílem uvedení tohoto terminologického slovníku je usnadnit vysvětlení těchto pojmů. Vysvětlení není primárně určeno pro děti, ale pro osobu, která dětem pohádky bude číst a bude pak konfrontována otázkami zvídavých posluchačů.

Pro paní učitelky a pány učitele jsou připraveny také Metodické listy. Věříme, že Vám tyto Metodické listy pomohou při hledání cest a forem, jak děti s problematikou kybernetické bezpečnosti seznamovat.