Aktuality

Jindřichohradečtí zdravotníci v Centru technické ortopedie

V rámci projektu Impuls pro kariéru a praxci proběhl ještě před nouzovým stavem ve středu 4. března workshop v Centru technické ortopedie v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnili studenti Střední zdravotnické školy Jindřichův Hradec.

"Studenti měli možnost seznámit se s výrobou zdravotních pomůcek a různých ortopedických protéz, které slouží k usnadnění pohybu a léčbě ortopedických obtíží," říká Kateřina Bohdanecká z jindřichohradecké pobočky Jihočeské hospodářské komory, která workshopy pro žáky zorganizovala. 

Záci se také seznámili s výrobou kvalitní protézy dolních i horních končetin, trupové i končetinové ortézy, léčebné bandáže a ortopedických vložek. Výroba těchto kompenzačních pomůcek je technicky velmi náročná s velkým důrazem na přesnost a kvalitu, což mnohé studenty zaujalo a překvapilo.

Žáci byli rozdělení do dvou skupin, aby měli možnost si vyzkoušet některé pracovní úkony a operace, např. doúpravu ortopedických vložek či posturometrii páteře optickým systémem. Některé tato pracovní činnost natolik zaujala, že zvažují následné studium po ukončení SZŠ.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.