Aktuality

Deváťáci ze ZŠ Blatná navštívili výrobu součástek z kovu a plastu

Žáci ZŠ J. A. Komenského z Blatné měli po dva dny možnost poznat místní závod Leifheit s.r.o., který se specializuje na výrobu potřeb pro domácnosti a patří mezi špičku na trhu v tomto oboru. Výrobky této společnosti mají nezastupitelnou roli v každé domácnosti. Firma je známá např. produkcí venkovních i vnitřních sušáků na prádlo, žehlicích prken, ocelových a hliníkových schůdků, úklidových a čisticích pomůcek, prostředků a mopů.

V úvodu workshopu se žáci pomocí prezentace a videa seznámili s historií a výrobou společnosti. Byl jim nastíněn vývoj společnosti a jejich širokospektrý sortiment. Po teoretické části si prošli výrobní závod, kde viděli jednotlivé části různých výrobků a seznámili se s různými profesemi.

Kromě představení výrobků měli možnost vidět výrobní proces naživo od výroby jednotlivých částí z plastu nebo kovu, po nástrojárnu, montáž, balení a zaskladnění. Během prohlídky byli žáci zkoušeni z jednotlivých součástek, ke kterým výrobkům daná část patří. Žáci byli pozorní a tipovali správně. Dívky zaujalo jak ruční, tak i mechanické šití podložky pro mopy. Nejvíce je upoutala výroba odpeckovačů třešní a švestek, které jsou populární i v zahraničí.

Workshop pomohl žákům k lepší představě o výrobním podniku v jejich bydlišti a jak je pracné se dostat k finalní podobě výrobku. Jak bylo řečeno během workshopu: „I když je mnoho profesí nahrazováno automatizovanou výrobou, přesto zůstává lidská ruka nenahraditelná,“ což si žáci potvrdili především v prostorách nástrojárny. Žáci měli možnost vidět, že každá profese má svou nezastupitelnou úlohu v pracovním procesu a správná koordninace všech procesů a lidí vede k danému cíli a úspěchu.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.