Detail akce

(Ne)obyčejný den hasiče

Žáky ZŠ
Ve spolupráci s HZS Jčk jsme připravili workshop pro žáky Základní školy Lišov s názvem (Ne)obyčejný den hasiče.

Workshop se skládá z hodinové teoretické části v multimediální učebně a hodinové komentované prohlídky techniky v garážích.
 
Teoretická část je rozdělena na zhruba 20 min představení různých specializací u HZS Jčk jako jsou potápěči, lezci, letečtí záchranáři s fotografiemi a základními informacemi a 40 minut je věnováno unikátní hře ve virtuální realitě Únikovka 112, kde si za pomocí 3D brýlí HTC VIVE PRO vyzkouší studenti hasit požár oleje na pánvi, sbalit evakuační zavazadlo, nasadit defibrilátor AED a další disciplíny v rámci bezpečnostní tematiky. Hra pro virtuální realitu Únikovka 112 byla vyvinuta společností Centrum pro bezpečný stát a poskytnuta bezplatně.
Více informací a např. i pro použití ve škole, která vlastní 3D brýle na www.unikovka112.cz
 
Při prohlídce garáží budou studenti seznámeni s běžnou i speciální technikou, která se nachází na stanici České Budějovice. Uvidí např.
automobilový jeřáb, automobilový žebřík, speciální technický kontejner, kontejner s dozimetrickými rámy k odhalování kontaminace radioaktivními látkami, výjezdová vozidla - cisternové automobilové stříkačky, s výstrojí hasičů a technickými prostředky.
Kdy:
Pondělí 05.06.2023
09:00 - 11:30

Kde:
České Budějovice
Pražská 52b

Garant akce:
Beierová Veronika

Registrace / Přihlášení:
Akce proběhla
Vstupné na akci: Zdarma

Registrace / Přihlášení

Cena vstupenky: Zdarma
Akce proběhla

Podporují nás