Škola

Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor, Náměstí Františka Křižíka 860

Informace o škole

Naše škola nabízí 3 obory studia a patří v rámci regionu mezi větší gymnázia. Z tohoto důvodu můžeme nabídnout pro osmileté a čtyřleté studium učební plán, který umožňuje ve třetím a čtvrtém ročníku velké množství volitelných předmětů. Studenti ve čtvrtém ročníku absolvují povinně pouze matematiku, jazyky a tělesnou výchovu. Ostatní předměty jsou volitelné. Takto se naši studenti profilují pro své budoucí kariérní zaměření. Nabízíme jako druhý jazyk španělštinu, němčinu, francouzštinu a ruštinu. Každá třída absolvuje za rok až 3 exkurze, třídenní projektové dny a dvou až třídenní výlet. Pořádáme adaptační kurzy, lyžařské kurzy, sportovně turistický kurz,ekologický kurz, výměnné pobyty a zájezdy (v posledním roce jsme vyjeli celkem 6x do zahraničí a přivítali 6x naše zahraniční partnery u nás na škole). Studium bilingvní sekce zaručuje absolventům vynikající úroveň znalosti francouzského jazyka. Při studiu se používá specifické metodiky vycházející z metod používaných ve Francii. Každoročně někteří žáci odchází studovat do Francie. Pracují u nás tři rodilí mluvčí.

Dny otevřených dveří

Naše škola nabízí 3 obory studia a patří v rámci regionu mezi větší gymnázia. Studenti ve čtvrtém ročníku absolvují povinně pouze matematiku, jazyky a tělesnou výchovu. Ostatní předměty jsou volitelné. Takto se naši studenti profilují pro své budoucí kariérní zaměření. Každá třída absolvuje za rok až 3 exkurze, třídenní projektové dny a dvou až třídenní výlet. Pořádáme adaptační kurzy, lyžařské kurzy, sportovně turistický kurz, ekologický kurz, výměnné pobyty a zájezdy. Máme více jak 95% úspěšnost u státní maturity. Ubytování škola zajistí.

Stravování ve škole

Cena: 650 Kč/měsíc

Ubytování ve škole

Ubytování škola zajistí.

Vybavení

Máme vybavené laboratoře biologie, chemie a fyziky a stále pracujeme na jejich modernizaci a zdokonalování. Praktická cvičení z těchto předmětů jsou součástí studia všech oborů. Ve škole se věnujeme divadlu, máme pěvecký sbor, pořádáme školní festival, žáci se mohou zapojit do projektu DOFE nebo Evropského parlamentu mládeže.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60061812

Sídlo školy:

nám. F. Křižíka č.p. 860/25
39001
Tábor, Tábor


Webwww.gymta.cz
E-mailskola@gymta.cz
Telefon724310674

Kontaktní osoba:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP
79-41-K/81 Gymnázium 8 Maturitní zkouška 118 30 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ano
79-43-K/61 Dvojjazyčné gymnázium 6 Maturitní zkouška 59 18 30 ČJ, M Denní ZŠ7 Ano
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 137 60 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ano
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.