údaje o škole

Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor, Náměstí Františka Křižíka 860

Informace o škole

Naše škola nabízí 3 obory studia a patří v regionu mezi větší gymnázia. Tradice se u nás snoubí s moderním přístupem. Studium bilingvní sekce zaručuje vynikající úroveň znalosti francouzštiny. 

Studenti ve 4. ročníku absolvují povinně pouze M, ČJL, cizí jazyky a Tv. Ostatní předměty jsou volitelné. Charakteristická je bohatá nabídka volitelných seminářů, např. biomedicínský, společenskovědní, biologie živočichů či rostlin, moderní dějiny, film a literatura, fyzika či matematika v kostce, praktická cvičení z Bi a Ch, konverzace v cizích jazycích apod. Tím naši studenti profilují pro své budoucí kariérní zaměření. Jako druhý cizí jazyk nabízíme: Fj, Nj, Rj i Šj. Každá třída absolvuje za rok až: 3 exkurze, 3 denní projektové dny, 2-3 denní třídní výlet. 

Pořádáme však také: adaptační, lyžařské, sportovně-turistické a ekologické kurzy, poznávací zájezdy a výměny do zahraničí, dobrodružné expedice DofE i biologické expedice, účastníme se konferencí EYP.  Jsme součástí mezinárodního řetězce škol Pierra de Coubertina a bilingvní sekce se pyšní oceněním LabelFranceEducation. Mezi našimi vyučujícími najdete i dva oceněné v anketě Zlatý Ámos.

DOD: 12. 1. 2022. Naše škola nabízí 3 obory studia a patří v rámci regionu mezi větší gymnázia. Studenti ve 4. ročníku absolvují povinně pouze M, ČJ, CJ a TV. Ostatní předměty jsou volitelné (např. biomedicínský seminář, film a literatura, F či M v kostce, konverzace v CJ apod.) Tím se naši studenti profilují pro své budoucí kariérní zaměření. Každá třída absolvuje za rok až 3 exkurze, třídenní projektové dny a 2 - 3 denní výlet. Pořádáme adaptační kurzy, lyžařské kurzy, sportovně turistický kurz, ekologický kurz, výměnné pobyty a zahraniční zájezdy. Naši studenti se účastní nejrůznějších soutěží a dosahují v nich vynikajících výsledků. Máme více jak 95% úspěšnost u státní maturity a naši studenti pokračují ve studiu na prestižních VŠ a v ČR i ve světě. Každoročně pořádáme přípravné kurzy k PZ na SŠ a odpolední jazykové kurzy pro veřejnost. Stravování a v případě zájmu i ubytování škola zajistí.

GPdC zajišťuje školní stravování. Škola nemá vlastní jídelnu s kuchyní, ale pouze výdejnu stravy. Obědy jsou proto do školy dováženy. 

Cena: 650 Kč/měsíc

V případě potřeby zajistí škola ubytování v blízkém domově mládeže SZeš v Táboře.

Máme velmi dobře vybavené laboratoře biologie, chemie a fyziky a stále pracujeme na jejich modernizaci a zdokonalování. Praktická cvičení z těchto předmětů jsou součástí studia všech oborů. Cizí jazyky vyučujeme ve třech digitálních učebnách, odpočinout a studovat můžou naši studenti v žákovské knihovně, která je pro ně otevřená po celý den. Při tělocviku využíváme dvě tělocvičny a posilovnu, o přestávkách studenti s chutí hrají stolní fotbálek a v blízké budoucnosti budou moci hráti stolní tenis. Ve škole se věnujeme divadlu, máme pěvecký sbor, na konci školního roku pořádáme školní festival Open (Pi)Air. Od nového školního roku bude v provozu hudbení zkušebna. Naši žáci se mohou zapojit do DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) nebo EYP (Evropského parlamentu mládeže).

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60061812

Sídlo školy:

nám. F. Křižíka č.p. 860/25
39001
Tábor, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/81 Gymnázium 8 Maturitní zkouška 101 30 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ne
79-43-K/61 Dvojjazyčné gymnázium 6 Maturitní zkouška 73 30 30 ČJ, M Denní ZŠ7 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 132 60 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.