Žák ZŠ a jeho rodiče

Otestuj se

Vytvoř si svůj účet ZDARMA a zjisti o sobě víc. Poznej své silné stránky a zapracuj na těch slabých. Inovativní testovací nástroj Salmondo Ti s tím pomůže.

Střední školy

Všechny SŠ na jednom místě. Než se rozhodneš kam dál, podívej se, co která škola nabízí.

Chci se poradit

Potřebuješ více informací, aby ses mohl lépe rozhodnout? Pomůžeme Ti najít správné odpovědi a kontakty na ty pravé lidi.

Profese 21. století

Kontrolor kvality

Zámečník

Opravář zemědělských strojů

Plánované akce

Reference

"Poprvé v životě jsem si vyzkoušela pracovní pohovor. Bylo to dost těžké." 
 

Pro žáky je návštěva firmy velkým přínosem, teoretické informace si mohli porovnat s praxí. Velké díky patří milým pracovníkům firmy a JHK, která velmi pomáhá školám v oblasti profesní orientace.

"Tuhle práci bych fakt dělat nechtěl. Celý den sedět a dělat pořád to stejný, to musí být otrava." 

Prohlídka vodní elektrárny Orlík se nám moc líbila. Viděli jsme mnoho zajímavých věcí. Velice mě zaujala velikost elektrárny.

"Myslím, že by mě bavilo být zdravotní sestřičkou. Ráda se starám o lidi, ale vzít třeba krev, nebo píchnout injekci, to bych se bála."

Prostředí ve firmě bylo hezké a moderní. Nejvíce se mi líbila prohlídka firmy a zaměstnanci si pro nás připravili hezký a zábavný program.

Workshop se mi moc líbil. Libilo by se mi pracovat v takovéto firmě.

Vzhledem k budoucí volbě povolání jsou workshopy pro žáky velmi přínosné. Žáci měli možnost aktivně se zapojit a vyzkoužet si nové věci. 

Jsem ráda, že mě JHK osobně kontaktovala a pozvala na dnešní setkání, pro školu a pro žáky bude aplikace velice přínosná.

"Načerpala jsem inspiraci na další možné aktivity, které mohu se žáky v rámci kariérového poradenství vyzkoušet. Mimo jiné jsem se setkala s kolegy a mohla si s nimi vzájemně vyměnit zkušenosti."

"Vždy jsem obdivovala babičku, jak rychle dokáže šít. Teď jsem si to také vyzkoušela a bavilo mě to. Vyšívaný sáček jí daruji k Vánocům."

Jelikož se po dokončení školy hlásím na strojírenský obor, tak mě prohlídka firmy ZVVZ velmi zaujala. Nejvíce mě ale bavila část, kde jsme vyráběli.

"Moje maminka je zdravotní sestra, takže o tomto povolání něco vím. I tak jsem ale byla překvapená, jak jsou některé úkony těžké." 

"Zjistil jsem, že je důležité být velmi pozorný a pečlivý. I okem neviditelný rozdíl může napáchat škodu." 

Exkurze se nám moc líbila. Začneme také rybařit :-). 

"Viděl jsem stroje na zpracování jablek, obrovský sklad a postup výroby. Líbilo se mi, že jsem si mohl zkusit balit džusy do krabic a stáčet pálenku do lahví." 

 

 

Prohlídka nemocnice byla velmi zajímavá. Přínosné byly praktické nácviky resuscitace a odběru krve. Moc jsem si to užili.

"Vypadá to jako automat na pití, přitom z něj padají kotouče a pracovní rukavice."
 

"Upřímně se mi workshop v nemocnici velice líbil. Jelikož už jsem uvažovala o mém budoucím povolání, tak mě obor praktická sestra zaujal." 

Celkově se mi akce líbila. Viděli jsme něco, co vidí jen málo lidí. Prostředí firmy bylo hezké a zaujala mě ruční práce a preciznost zaměstnanců.

Moc se mi tam líbilo. Seznámil jsem se s výrobou cívek a vyzkoušel jsem si přijímací test pro uchazeče o práci.

"Nejvíce mě zaujaly třešně, které tam měli už 12 let. Celé dopoledne bylo zábavné." 

"Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet stáčení jablečné šťávy. Lhenický mošt si kupujeme domů, tak už aspoň vím, jak se vyrábí."
 

"Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet různé úkony na vstupním pracovišti. Aspoň už vím, jak probíhá zaučení nového pracovníka."

Exkurze se mi líbila. Každý si vyrobil vlastní hlavolam. Líbily se mi hlavně dílny. V druhé budově jsme viděli něco málo z robotiky a programování.

"Jsem velmi ráda za toto setkání. Nejen, že jsem se potkala s kolegy a vyměnila si s nimi zkušenosti, ale naučila jsem se i nové techniky a aktivity, které určitě využiji v praxi." 

"Aplikace mluví jejich řečí, bude se jim líbit."

Workshop se mi líbil, hlavě velké stroje. Pomůže mi se rozhodnout, kam půjdu na školu.

"Kontrola drobných těsnění pod mikroskopem byla dost těžká. Brzy by mě z toho bolely oči." 

"Bylo to dobrý, nejvíce mě bavilo nastřelovat sponky pneumatickým kladivem a polepovat bedýnku rounem." 

Bylo to pěkné. Hodně mě to bavilo, dělali jsme krabičku ze dřeva. Chtěl bych do dílen jezdit častěji.

"Líbily se mi pokusy – například mražení tekutým dusíkem. Dále míchání barev a příklady u MatemaTechu."

Velice se mi líbila komentovaná přednáška k výlovu rybníka Rožmberku. Dověděli jsme se do podrobnosti vše o historii, ale především celkový postup prací. 
Tento den se nám moc líbil.

"Moc se mi líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet balení džusů. Mimochodem, mošt byl vynikající! Dostali jsme i dárek, který jsme si odvezli domů."

"Udělala jsem si představu o tom, jak to v nemocnici chodí. Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet odběr krve, oblečení operatérů nebo měření tlaku." 

Dnešní den se mi líbil. Klidně bych na tu školu chodil. Líbilo se mi vybavení učeben a příjemní učitelé. Dost se mi zalíbily 3D tiskárny. 

"Líbilo se mi, že jsem si mohl vyrobit zrcadlovou krabičku. Ač to bylo docela těžké, tak mě to bavilo."

„O tu žehličku na voskovky poprosíme naši paní ředitelku a budeme tu techniku dělat při výtvarce. A to s těmi provázky musíme ve škole také vyzkoušet.“ Martin 

Včerejší akce v Třeboni byla moc pěkná. Myslím, že i žáci byli spokojeni. Za moji skupinu musím říct, že oba dva průvodci byli super a i oni naše žáky chválili.

"Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet první pomoc na figurínách. Masáž srdce byla ale dost náročná." 

"Líbilo se mi to, protože jsem mohla ozkoušet hodně nových věcí – jako třeba pohladit si hada, 3D tisk, robotické Lego nebo autíčka u firmy Bosch."

Návštěva firmy se mi moc líbila, zkusil jsem si navíjet cívky a bylo to moc zajímavé.

"Na Veletrhu práce jsem si našel brigádu na letní prázdniny."

„Cítily jsme se dobře, protože tam byla milá paní, která nám všechno vysvětlila a hned jsme to uměly.“ 

"Zastávka na rentgenu byla nejzajímavější. Je to jen čerrnobílá fotka a přitom z ní doktoři dokážou přečíst tolik věcí." 

Vítáme nový pomocný nástroj pro KP. Program se podobá současnému trendu - podobné a zábavné jako na sociálních sítích. Doufáme v zapojení rodičů k motivaci svých děti při studiu.

,,Workshop se mi líbil, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, hlavně o květinách a dekoracích. Pracovat s květinami byla zábava a jsem ráda, že jsem měla možnost si to vyzkoušet." 

Nejvíce mě bavilo stavění norné stěny.Také mě zaujaly učební obory.

Exkurze se mi až překvapivě líbila. Očekávala jsem nudu, ale bylo to naopak. Pochytila jsem hodně informací a zkušeností. Přála bych si, aby to mohli vidět i ostatní žáci. Opravdu povedená exkurze. 


"Dnešek byl velice hezký. Moc se mi líbilo, že jsem si mohla vyzkoušet např. odběr krve, resuscitaci a spoustu dalšího." 

Ze začátku  jsem nevěřila, že si zvládnu ušít batoh na záda. Práce ve firmě VAVI mě moc bavila.

„Nejvíce se mi líbilo zdobení hrníčku a jeho vzetí si domů. Kdybych si měla v Belisu vybrat povolání, bylo by to právě to zdobení. To mě hodně bavilo.“

Je to něco jiného, na žáky není vyvíjen tlak pouze ze strany školy, ale mohou se zapojit i rodiče skrz nasdílené výsledky testu a své děti podpořit.

Bylo to fakt zajímavé. Nikdy jsem si nemyslela, že se na výrobu motorů podívám zblízka.

Měli jsme možnost vidět celý proces výroby cihel. Na konci programu jsme si mohli „poskládat“ komín z cihel a samozřejmě nás otestovali jaký jsme dávali pozor. Byl to zajímavý zážitek a opravdu jsme si to užili.

"Jsem ráda, že jsem si mohla zkusit vyrobit zrcadlový stojánek. Moc mě to bavilo." 

"Nejvíce se mi líbilo u stanoviště práce se světly, ohromila mne termokamera a 3D modelování.  Vyzkoušel jsem si i letování a docela mi to šlo." 

"Naučila jsem se lepit etikety na lahve a balit mošty do krabic." 

„Je dobré, že kdybych tu byl na školní praxi, že už za to dostanu nějaké peníze.“  

„Na ultrazvuk chodila moje maminka, když byla těhotná s bráškou. Nevěděla jsem, že se dá ultrazvuk využít i jinak.“ 

Bylo to fakt super. Byl bych rád, kdybychom jezdili častěji. Postup práce výroby krabičky byl velice zajímavý. Při práci jsme museli dbát na přesné měření a detaily.

"Já bych v pekárně pracoval rád. Líbí se mi, jak to tady hezky voní. Jen je potřeba umět i dobře počítat a být rychlý."

Moc se mi líbilo vybavení ve výukovém středisku. S rodiči se poradím, strojírenský obor by se mi docela líbil.
 

Tiskárna byla zajímavá. Přijde mi to jako dobré místo na brigádu. Dozvěděl jsem se spoustu nových a zajímavých věcí. 

„To bude mamka koukat, co jsem si vyrobil. Bylo to tady hezké, pan truhlář nebo kluci mi pomohli, když mi něco nešlo.“
 

„To je super, že v Krkonoších na Stezce v korunách stromů, jsou schody, které jste vyrobili tady v Prachaticích.“ 

Moc se mi tam líbilo. Ušila jsem si polštářek, který  jsem si mohla vzít domů.
 

"Tuhle práci bych fakt dělat nechtěl. Celý den sedět a dělat pořád to stejný, to musí být otrava." 

"Nejvíce mě zaujala UV lampa, která kontrolovala, zda jsme si správně umyli ruce. Nevěděla jsem, že na rukou může být tolik bakterií. Odteď si budu mýt ruce mnohem pečlivěji." 

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.