Detail akce

Kdo pracuje v divadle?

Žáky ZŠ
Ve spolupráci s Jihočeským divadlem jsme připravili workshop pro žáky Soukromé střední školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Č. Budějovice s názvem Kdo pracuje v divadle.

Program:
Žáci si nejprve projdou zákulisím Jihočeského divadla, seznámí se s většinou profesí, které v umělecké části divadla mohou najít. Pak, po krátké pauze se svačinou se seznámí s profesionály přímo v praxi a zkusí si, jak se dělá divadlo na vlastní kůži.

Jaké profese naleznete v Jihočeském divadle:
  • Umělecké: Režisér, Herec, Operní Pěvec - sólista, Operní pěvec ve sboru, Tanečník, Jevištní technik, Mistr zvuku, Mistr světla, Dramaturg, Scénograf, Inspicient, Orchestrální hráč, Dirigent, Rekvizitář. 
  • Provozní: Technik, Maskér, Vlásenkář, Garderobiér, Krejčí, Řezbář, Truhlář, Uvaděč, Svářeč, Kašér, Zámečník, Uklizeč, Pokladní, Vrátný, Lektor, Řidič, Točmistr, Kustod orchestru
  • Administrativní: Účetní, Ekonom Tajemník uměleckého provozu, Umělecký šéf, Šéf marketingu a propagace, Produkční

Vystupující:


Jihočeské divadlo p.o.
Jihočeské divadlo je jediné profesionální čtyřsouborové divadlo na jihu Čech. V Českých Budějovicích má již 100 letou tradici. Integruje čtyři samostatně působící umělecké soubory - činohru, operu, balet a Malé divadlo. V jejich čele stojí Lukáš Slavický (balet), Martina Schlegelová (činohra), Petr Hašek (Malé divadlo) a Tomáš Ondřej Pilař (opera). Na jaře roku 2015 vzniklo v Jihočeském divadle nové kreativní a edukační centrum Ateliér 3D. Zakladatelkou tohoto centra byla režisérka, choreografka a pedagožka Veronika Poldauf Riedlbauchová. Současným ředitelem divadla je MgA. Lukáš Průdek. 

Kdy:
Úterý 08.02.2022
09:00 - 12:00

Kde:
České Budějovice
Dr. Stejskala 424/19

Garant akce:
Beierová Veronika

Registrace / Přihlášení:
Akce je neveřejná, pro více informací kontaktujte garanta akce
Vstupné na akci: Zdarma

Registrace / Přihlášení

Cena vstupenky: Zdarma
Akce je neveřejná, pro více informací kontaktujte garanta akce

Podporují nás

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.