údaje o firmě

PIKATRON CZ s.r.o.

Představení společnosti

Společnost Pikatron CZ s.r.o. zahájila výrobu v ČR v roce 2006 v Putimi u Písku. Později byla výroba přesunuta do areálu Jitex v Písku. Od podzimu 2017 působí společnost v nově zrekonstruované hale o rozloze 3200 m2 v Dukelské ulici v Písku. Díky tomu došlo nejen ke zlepšení pracovních podmínek pro zaměstnance, ale i ke zkvalitnění výrobních a logistických procesů. 

Mezi nejprestižnější zákazníky patří firma SIEMENS. Tam společnost dodává speciální transformátory pro zdravotnický průmysl a také velmi specifické usměrňovače vysokovýkonných převodníků napětí používaných v energetice. V menší míře se také zabývají kompletací kabelových prvků pro automobilový průmysl.

Výrobní program tvoří hlavně malé cívky a transformátory s různým typem konstrukce, tedy s jádrem toroidním, lineárním i bezjádrové, dále menší montážní skupiny a prvky, jejichž jsou tyto cívky součástí. 

 

Práce u nás

Společnost zaměstnává převážně ženy. Jejich šikovné ruce, jemná motorika prstů, trpělivost a pečlivost jsou ty správné nástroje pro jejich výrobu. S tím souvisí i otázka výběru spolupracovníků. Výrobek musí být nejen technicky, ale i vizuálně dokonalý.

Naučí se ovládat CNC navíjecí stroje, ale i manuální operace, jako jsou montáž, pocínování, letování i měření hotových výrobků. Na každé cívce je překvapivě mnoho ruční práce, takže jejich sériová až malosériová výroba je podobná spíše té kusové. 

Pracoviště i prostředí je nastaveno tak, aby se mohly plnit normové časy bez stresu a rizika nekvality.

 
  • Workshopy/Exkurze
Workshop Moje profese je zaměřen na seznámení žáků se strojírenskými profesemi.

Program:
1, představení a historie firmy - dokument
2, představení a seznámení se s jednotlivými profesemi a požadavky na danou profesi - nástrojář, opravář elektrických strojů, technik, mistr
3, praktická část doplněná o přednášky o vývoji trhu práce - navíjení cívek

PIKATRON CZ s.r.o.
IČO: 26096625


Sídlo firmy:

Dukelská 423
39701, Písek
Písek


Kontaktní osoba:

Nabídka workshopů

Název Skupina oborů Město
Vyzkoušej si práci strojaře ve firmě PIKATRON CZ s.r.o. Strojírenství a strojírenská výroba Písek Více