Chci se poradit

Kde hledat více informací?

Nevíte si rady? Nejlepší je obrátit se na odborníka!

Poradce na škole

Pomáhá při zjišťování, sledování a rozvíjení individuálních dispozic žáků, které mohou být významné pro volbu jejich studijní a životní dráhy. Kontakty na poradce naleznete v  profilu školy v naší databázi.

Informační poradenské středisko na Úřadu práce

Na úřadech práce lze získat mnoho informačních zdrojů (popisy povolání, videoklipy, příručky o školách a oborech vzdělání i počítačový program pro volbu povolání).

Pedagogicko-psychologické poradny

Poskytují služby  pedagogicko  psychologického a speciálně pedagogického poradenství. Služby poradny jsou bezplatné a jsou zajišťovány týmem psychologů, speciálních  pedagogů a sociálních pracovnic.

Informační centrum mládeže (ICM)

Poskytované služby jsou určeny nejen mladé generaci, především pak neorganizovaným dětem a mládeži, ale také pracovníkům s dětmi a mládeží, pedagogům, rodičům a další široké veřejnosti.

Externí kariéroví poradci

Prostřednictvím kariérových technik, nástrojů a postupů poskytuje informace zejména o vzdělávacích možnostech, trhu práce a posuzuje schopnosti a dovednosti jedince s využitím kariérové diagnostiky aktivizuje klienta k samostatnému rozhodování o vlastní kariéře.

Materiály ke stažení

Videa Profese 21. století

Mechanik seřizovač

Kontrolor kvality

Správce počítačových systémů

Opravář zemědělských strojů

Konstruktér

Svářeč potrubí

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.