Aktuality

Zapojmevšechny.cz - praktický průvodce společným vzděláváním

Více než 500 zorganizovaných a realizovaných interaktivních workshopů Asistenčního centra Impuls pro kariéru pro žáky základních a středních škol přineslo v nejednom případě zkušenost se žáky, kteří svojí základní či středoškolskou docházku absolvují za pomoci asistenta. Široká škála oborů a profesí, s nimiž se žáci v průběhu jednotlivých pořádaných akcí seznamují v praxi, účastníkům ukazuje, že své pracovní místo může mít v naší společnosti každý. Vše je hodně odvislé od chuti mladého člověka a jeho rodinném zázemí.

Rodiče i pedagogové mohou čerpat informace a inspiraci v interaktivní aplikaci Zapojmevsechny.cz. Interaktivní aplikace Zapojmevšechny vznikla s ambicí stát se praktickým průvodcem společným vzděláváním (inkluzí) a vlastně kvalitním a moderním vzděláváním vůbec.

Při její tvorbě bylo myšleno zejména na potřeby pedagogů, ale v řadě ohledů slouží jako inspirace a vodítko i pro rodiče, ať už jako nástroj srovnání dobré praxe s praxí reálnou, nebo jako inspirace pro podporu rozvoje vlastních dětí.

Jak to funguje?

Aplikace má 4 důležité funkce:

  • chytré vyhledávání,
  • mapu expertních služeb,
  • možnost kontaktovat  metodiky
  • a praktický interaktivní obsah naplněný zkušenostmi a praxí škol a odborníků.

Zkuste svůj dotaz nebo klíčové slovo napsat přímo do vyhledávacího pole aplikace, podobně jako jste zvyklí ve vyhledávačích Seznam a Google, pak už se snáz zorientujete. Nebo rovnou klikněte na jednu z kategorií na hlavní straně a vyberte si příspěvek, který vás zajímá.

Mapa expertních služeb

Aplikace disponuje unikátní mapou expertních služeb, kde naleznete kontakty nejen na školská poradenská zařízení, ale také na další odborníky a organizace zabývající se dětmi a jejich speciálními vzdělávacími potřebami.

Poradna

Pokud budete chtít svou situaci zkonzultovat, regionální metodičky projektu Zapojmevšechny.cz najdou řešení vašich potíží a odpoví na vaše dotazy. Stačí jim napsat do odpovědního okna v pravém dolním rohu obrazovky.

Více informací naleznete na webových stránkách aplikace zapojmevsechny.cz/kontakty/info-aplikace

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.