Aktuality

Žáci ze Strakonic nahlédli do výroby cihel

Studenti VOŠ, SPŠ, SOU řemesel a služeb ve Strakonicích se zúčastnili workshopu, který se uskutečnil v Dolním Bukovsku v rodinné firmě HELUZ, cihlářský průmysl v.o.s. Ta ve výrobě cihel, materiálů a pomůcek pro zdění věnuje již od roku 1876. V současnosti patří mezi 3 největší výrobce zdících systémů na českém trhu. Všechny tyto důležité informace si žáci vyslechli v úvodu přednášky od produktového specialisty a poté se vydali na prohlídku závodu.

Jelikož tento den byla odstávka pece, měli žáci jedinečnou příležitost nahlédnout do útrob pece, kde se pálí cihly, sušících zařízení, což za normálních okolností kvůli vysoké teplotě nelze.  Po prohlídce se vydali na zakázkovou výrobu, kde si vlastnoručně mohli zkusit postavit komín právě z komínových systémů, které se zde vyrábí.

Jeden z žáků workshop komentoval slovy: „Konečně vím, kde se materiály, s kterými na stavbě pracuji, vyrábí a jak. A taky proč jsou postupy, které při práci musíme dodržovat tak důležité. Jsem rád, že jsem se této akce mohl zúčastnit.“

Dalším pozitivním zážitkem byla virtuální realita, kde si žáci vyzkoušeli, jaké pracovní postupy se aplikují přímo na stavbě nízkoenergetického domu. Jako poslední byla připravena soutěž o ceny. Zde se projevila velká soutěživost žáků. „Workshop by zajímavý a poučný. Poznali jsme reálný postup výroby cihelného systému, včetně těžby hlíny, což je součást vzdělávacího plánu,“ kladně ohodnotila akci třídní učitelka.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.