Aktuality

Žáci z Písku si vyzkouší, co obnáší práce v cestovním ruchu

Jihočeská hospodářská komora v Písku plánuje na podzim 16 workshopů, dva z nich zaměřené na práci v cestovním ruchu, které nemohly být realizovány kvůli koronavirové pandemii. Během uzavření škol se kariéroví a výchovní poradci mohli v rámci náhradního programu zúčastnit 22 on-line webinářů, které poradcům představily témata rozvoje kompetencí pro volbu povolání či finanční gramotnost. 

Jihočeská hospodářská komora (Jhk) v rámci projektu Impuls pro kariéru a praxi již teď plánuje další workshopy do různých firem pro žáky 2. stupně základních škol, které bude realizovat na podzim 2020.

"Během uzavření škol Jihočeská hospodářská komora realizovala celkem 22 on-line webinářů pro výchovné a kariérové  poradce na téma Rozvoj kompetencí pro volbu povolání v době strukturálních ekonomických změn, Finanční gramotnost a kariérové poradenství a Etiketa s lehkostí. O webináře byl mezi karierovými poradci zájem, a tak jsme mohli i přes koronavirovou pandemii pokračovat v aktivitách Asistenčního centra Impuls pro kariéru," zmiňuje Kateřina Rybaříková, kariérová specialistka z oblastní kanceláře Jhk v Písku a pokračuje: "V současné době začínáme již připravovat další workshopy pro žáky 2. stupně základních škol a věříme, že školy i přes dlouhé přerušení výuky budou o ně mít zájem jako v loňském roce. Pokud budou mít školy zájem a situace kolem koronavirové pandemie to umožní, mohlo by během podzimních měsíců proběhnout ještě celkem 190 workshopů.".

V Písku je pro žáky škol v plánu realizovat během zaří a října celkem 16 workshopů. "Těsně před zavřením škol jsme měli naplánovaný workshop pro žáky Tylovy školy. Jednalo se o návštěvu golfového resortu u Kestřan, kde si děti měly vyzkoušet, jak se pracuje v cestovním ruchu, jak funguje recepce, rezervace ubytování, co obnáší práce za barem, jakým způsobem se připravuje raut apod. Věřím, že se nám workshop podaří realizovat co nejdříve po prázdninách," doplňuje plány na podzimní workshopy pro školy Kateřina Rybaříková. 

Všechny akce pro kariérové a výchovné poradce mohou zájemci najít na webu impulsprokarieru.cz v sekci Plánované akce, kde je možné se rovnou registrovat. 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.