Aktuality

Žáci si vyzkoušeli práci s kartony a vlnitou lepenkou ve firmě Mondi Bupak s.r.o.

S novým rokem začala i v Českých Budějovicích další vlna workshopů pro žáky základních škol. Jedna z návštěv proběhla v českobudějovické firmě Mondi Bupak s.r.o., která má dlouholetou tradici ve výrobě kartonů a vlnité lepenky. Jak to ve firmě chodí, poznali žáci Základní školy Oskara Nedbala z Českých Budějovic.

Po příjezdu do firmy byli všichni mile překvapeni. Žáky s pedagogy přivítal milý kolektiv zástupců firmy a hned byl pro žáky připraven první úkol. Výchovně, ale zábavně nechali pracovníci firmy žáky zabalit si svůj mobilní telefon do krabičky pro firmu Amazon, kterou firma pravidelně vyrábí. Žáci se tak po celou dobu workshopu mohli plně soustředit na zpracování úkolů.

Po úvodním balení byla pro žáky připravena poutavá přednáška o firmě. Dozvěděli se, jakou má firma historii, jak funguje v současnosti a jaké jsou její vize pro budoucí léta. Zjistili, jaké produkty firma vyrábí a jak vypadá postup výroby. Na workshopech se samozřejmě ale nesmí jen naslouchat. Pro žáky bylo připraveno několik soutěžních kol, při kterých se rozdělili do týmů. Týmy mezi sebou soutěžily, kdo nejrychleji poskládá z plochého kartonu krabici, přičemž obtížnost skládání krabic stoupala. U nejtěžších krabic pak bylo potřeba použít lepidlo, nůžky a lepenku. Tým, který v jednotlivých kolech vyhrál nad ostatními a byl nejrychlejší, dostal od zástupců malé dárky.

Po soutěži samozřejmě nechybělo občerstvení a prohlídka samotného provozu. Žáci měli možnost na vlastní oči poznat prostředí firmy a viděli, jak pracují jednotliví zaměstnanci a jak fungují stroje. Jak sama popisuje paní učitelka, pro některé žáky to bylo vůbec poprvé, kdy se ocitli v realitě skutečného života. Po prohlídce celého provozu se žáci vrátili zpět do zasedací místnosti, kde pro ně byl připravený vědomostní kvíz, který prozkoumal, jak dávali v průběhu celého dopoledne pozor.

Za své vědomosti a pozornost dostali ti nejšikovnější malé dárky. Celé dopoledne ve firmě Mondi Bupak s.r.o. bylo pro žáky velkým přínosem a všichni byli z workshopu nadšení. Spokojenost a nadšení je vidět i ze samotného hodnocení Mgr. Gabriely Růžičkové ze Základní školy Oskara Nedbala, která na workshopu žáky doprovázela: „Bylo to naprosto úžasné. Od začátku do konce bylo vše perfektně zorganizované. Rozhodně chci, abyste věděli, že to bylo všechno super! Žáci nadšení, já s Mgr. Plášilovou (náš školní speciální pedagog) nadšená. Moc děkujeme. Rozhodně naši chválu vyřiďte i do Bupaku, bylo to moc fajn. Hlavně i přístup zaměstnanců. Až bude zase nějaký workshop, určitě s námi počítejte," pochvalovala si workshop pedagožka.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.