Aktuality

Výchovní poradci v jindřichohradecké hvězdárně na kreativním workshopu

Ve středu 7. 10. 2020 proběhl v nově zrekonstruované Hvězdárně a planetáriu prof. F. Nušla, Jindřichův Hradec další z workshopů pro výchovné a kariérové poradce pořádaných v rámci projektu Impuls pro kariéru a praxi. 

Tentokrát se poradci sešli nad tématem kreativita. Workshopem je provázela lektorka Andre Csirke, která se problematice kariérního vzdělávání věnuje několik let a výchovní poradci z Jindřichova Hradce měli možnost v rámci projektu IKAP a workshopů již několikrát s paní lektorkou spolupracovat.

"Lektorka toto téma nezvolila náhodou, protože žijeme v době rychlých změn a tato doba od nás vyžaduje otevřenost novým nápadům, schopnost se přizpůsobit neustálým změnám, zvídavost a schopnost přijmout složitost. A taky schopnost řešení problémů, které jsme nikdy předtím nezažili. Využívá k tomu různé praktické nástroje, jako karty, různé hry, interaktivní programy, které poradci mohou využít v rámci výuky. Poradci velmi oceňují praktičnost těchto metod," zmiňuje Milada Petrů z oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Jindřichově Hradci, která worskshopy pro žáky a výchovné poradce organizuje. 

Workshop probíhal v prostorách nově zrekonstruovaného planetária a hvězdárny, které využívá nejmodernější počítačovou techniku. Jednak k pozorování noční oblohy, sférickému promítání odborných filmů a pořadů, ale také poskytuje možnosti využít tuto techniku ke vzdělávání žáků v odborných předmětech, jako je biologie, fyzika, chemie, přírodopis atd. Právě tyto možnosti výuky byly poradcům představeny v rámci workshopu.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.