Aktuality

Online workshopy s JUDr. Martinem Šípem pokračují

Ve čtvrtek 18. března 2021 se uskutečnil workshop pro studenty Gymnázia Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec pod vedením advokáta JUDr. Martina Šípa z advokátní kanceláře Constelius s.r.o. na téma „Právní formy podnikání“. Workshop proběhl on-line formou.

Pan Šíp studentům poutavým a originálním způsobem vysvětlil například i za pomocí Dupla, co je všechno potřeba z právního hlediska, k založení firmy. Jednalo se o potřebné dokumenty, vysvětlil jim výhody podnikaní jako OSVČ a společnosti s ručením omezeným. Ukázal jim, jak si sestavit podnikatelský plán, zdůraznil důležitost nápadu s čím podnikat, což ukázal na příkladu paní Simony Kijonkové – zakladatelky logistické firmy Zásilkovna nebo Josefa Průši výrobce 3D tiskáren PRUSA RESEARCH. Právě využití příkladů úspěšných a zajímavých podnikatelů, které pan Šíp uvedl ve svém workshopu, vedlo studenty k živé diskuzi.

Také poukázal na to, že v dnešní době začínají podnikat, a to velmi úspěšně i mladí lidé, kteří se kvůli svému úspěšnému podnikání nechávají zplnoletnit dříve, než je jim osmnáct let jako například Jakub Rož, který stojí za aplikací školnisešit.cz.

Představil klady a zápory různých typů podnikání ve smyslu založení společnosti-definiční znaky. Poté jasně a konkrétně vysvětlil právní pojmy při zakládání firmy: byznys plán, finanční plán, postup při založení společnosti, s kým a jakou formou podnikat atd.

Studentům, kteří uvažují o následném studiu na vysoké škole obor ekonomický nebo právní, doporučil k přečtení knihu Tomáše Bati „Úvahy a projevy“, kde jeden z našich nejvýznamnějších podnikatelů popisuje svůj pohled na podnikání, svoje zkušenosti, nápady, myšlenky a úvah týkající se podnikání.

Zároveň žáky seznámil se základy práva s uvedením praktických příkladů. Žáci měli možnost jednotlivé úkony spojené se založením (s.r.o., živnosti) vyzkoušet.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.