Aktuality

O online workshopy na téma 3D tisk je velký zájem

Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi pořádá v rámci svých aktivit širokou škálu online workshopů pro žáky základních a středních škol s různým zaměřením. Jedním z nich je i technický online workshop na téma 3D tisk, který jsme pro žáky základních škol připravili ve spolupráci s Domem dětí a mládeže České Budějovice.

„Naše Asistenční centrum pomáhá žákům na jejich cestě vzděláváním. Každého žáka základní školy čeká dříve nebo později výběr střední školy, proto je i nesmírně důležité, aby si v dostatečném předstihu rozšiřovali obzory a informace o různých oborech, a to i technických.“  Říká Mgr. Denisa Drdová, metodik kariérového poradenství, která v rámci projektu IKAP JčK III workshopy realizuje. „Jsem velice ráda, že jsme navázali spolupráci s Domem dětí a mládeže v Českých Budějovicích, který v rámci své činnosti pořádá technické kroužky nebo příměstské technické tábory pro děti. Nyní, nad rámec svých aktivit, připravili pro žáky online workshop o 3D tisku a jeho využití, který je mezi školami velmi žádaný.“, dodává.

V úvodu celé akce je žákům představen Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích a jeho činnost. Poté následuje zajímavá přednáška o 3D tisku, tiskárnách a technologiích. Žákům je detailně popsán proces celého 3D tisku od naprogramování výrobku, přes materiál, který se při 3D tisku využívá, až po finální výtisk výrobku. Nechybí samozřejmě ani popis jednotlivých částí tiskárny. Po teoretické části workshopu je žákům představen technický kroužek DDM a výrobky, které se v rámci kroužku na 3D tiskárně vyrobily.

Po teorii ale samozřejmě musí přijít i praxe. V druhé polovině workshopu následují praktická videa, na kterých žáci sledují postup výroby žetonu do nákupního košíku od počátečních 3D nákresů, přes naprogramování tiskárny po konečný tisk výrobku. V závěru lektoři poskytují žákům důležité informace z praxe. Je jim představeno uplatnění v jihočeských firmách, školy v českobudějovickém regionu, které vyučují technické obory a 3D tiskárny používají. Na konci celého workshopu jsou pak žákům ukázány výrobky, které sami firmy či školy pomocí 3D tiskáren vyrábějí.

Workshop je u žáků i pedagogů velice oblíben. „Přestože se v současné době nemohou konat žádné společné akce v běžném režimu, Jihočeská hospodářská komora zrealizovala workshop, který se konal v online prostředí. Žáci si vyslechli přednášku o 3D tisku, nových technologiích, zhlédli videa, jak 3D tiskárna funguje. Vše bylo pečlivě připraveno a myslím, že tento workshop přinesl žákům do „všedních“ online dní příjemné rozptýlení, a pro některé možná také chvíle uvažování nad volbou střední školy.“, říká Mgr. Kateřina Šimková, výchovná poradkyně ze ZŠ a MŠ Dobrá Voda u Českých Budějovic, která se se svými žáky online workshopu zúčastnila.

I žáci hodnotí akci velice pozitivně. „Workshop se mi velice líbil, je zajímavé, co všechno 3D tisk dokáže. Nejvíce mě zaujalo to, že s tím dokáží vytvořit i dům, a to za pár měsíců.“ Takto popsal workshop jeden ze zúčastněných žáků. Další žákyně naopak vyzdvihla, že i přesto, že technika není její šálek kávy, se jí workshop moc líbil, byl hezky zpracovaný a dozvěděla se spoustu nových informací.

„I do nadcházejícího období máme pro žáky základních i středních škol připravenou celou řadu zajímavých akcí. Všechny je najdete na www.impulsprokarieru.cz/planovane-akce a pokud Vás nějaká akce zaujme, napište nám. I pro Vaši školu online workshop připravíme.“, uzavírá Denisa Drdová.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.