Aktualita

Nové technické workshopy pro žáky základních škol

Koncem školního roku se na Písecku podařilo zrealizovat dva krásné workshopy pro žáky základních škol s firmou Habilis Steel s.r.o., která dodává kovoobráběcí nástroje, měřidla, stroje a další vybavení průmyslových podniků.

Kluci z druhého stupně na školách v Záhoří a Písku si tak mohli vyzkoušet širokou škálu technických dovedností a proměnit se v malé kutily. Při obrábění ocelových plátků si vlastníma rukama vyrobili klíčenky a kovové ozdoby ve tvaru srdíčka. Atraktivitu zvýšilo i laserové gravírování výrobku. Jednatel společnosti pan Eichler zároveň i představil dětem firmu Habilis Steel, její produkty a práci zámečníka. Jeho vyprávění bylo pro účastníky velkou motivací proč se hlásit na praktické obory a vybrat si řemeslo jako svou budoucí práci.

„Kluci byli super, všichni se aktivně zapojili a u mnohých bylo vidět s jakým zapálením se výrobě věnovali. Pro nás to byla další příjemná zkušenost a důkaz, že děti mají o řemesla stále zájem. Tradice řemesel a pověst “zlatých českých ručiček“ žije : – ) pochválila workshop paní učitelka ze školy v Záhoří Mgr. Hauserová.