Aktuality

Jihočeští školáci budou nosit roušky i při výuce. Nařízení se netýká žáků 1. stupně

Většina žáků jihočeských škol bude muset od pondělí 21. září povinně nosit roušky i během výuky. Nové opatření v úterý 15. 9. projednala bezpečnostní rada Jihočeského kraje. Jak uvedla ředitelka Jihočeské hygienické stanice Květoslava Kotrbová, nařízení, které má snížit šíření koronaviru, se týká žáků druhého stupně základních škol, středních škol a studentů vysokých škol.

„Je to reakce na to, jak se šíří koronavirus právě ve školách. V současnosti jich jsou v kraji přibližně čtyři desítky (škol), kdy se u žáků nebo pedagogů nákaza projevila,“ řekla Kotrbová. Od pondělí tak školáci budou muset mít roušku prakticky po celý den. Dosud je nosili hlavně ve společných prostorách, jako jsou například chodby. Kotrbová dodala, že nařízení se netýká žáků tříd prvních stupňů ZŠ. „U těch nejmenších dětí to vnímáme jako problematické,“ řekla.

Bezpečnostní rada kraje v úterý také rozhodla o tom, že testy na koronavirus budou lidé podstupovat až v 10. den karantény. Nyní absolvovali jeden test na začátku karantény a opakovaný po čtyřech až pěti dnech. Opatření vyplývá z údajů, že nákaza se může projevit až po delším čase.

V Jihočeském kraji hygienici v současnosti evidují přes 600 lidí s koronavirem. Denně přibývá v průměru kolem tří desítek nových pacientů.

Zdroj: iRozhlas.cz, www.kraj-jihocesky.cz

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.