Aktuality

Jaká je cesta k advokacii a v jakých profesích se lze uplatnit po vystudování právnické fakulty?

Na tyto i další otázky dostali odpovědi žáci ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Sedlice a ZŠF. L. Čelakovského ve Strakonicích. Pro tyto žáky byly připraveny online workshopy na téma Základy soudního řízení a advokátní činnost, na kterých získali informace i z praxe od advokátky Mgr. Lucie Demeterové z advokátní kanceláře DEMETER LEGAL.

Tento online workshop byl koncipován na několik bloků, aby žáci získali základní přehled o právnických profesích, soudním řízení a soudnictví v ČR. Dnešní žáci si pod pojmem právník představují různé právníky z televizní obrazovky. Avšak než se člověk stane právníkem, musí především vystudovat právnickou fakultu, a i získat praktické zkušenosti. Po vystudování práv a absolvování praxe (u většiny profesí) má „právník“ možnost volit mezi 7 základními profesemi: firemním právníkem, advokátem, notářem, státním zástupcem, soudcem, exekutorem a insolvenčním správcem. Pokud se žák vydá na dráhu advokáta musí splnit určité podmínky k vykonávání činnosti, měl by se též zaměřit na daný druh práva, aby se specializoval na dané úkoly v oblasti konkrétního práva.

Vedle nastínění profesní činnosti advokáta byli žáci také seznámeni s průběhem soudního řízení a jak je možné se prostřednictvím soudů odvolávat na vyšší instance, jaké soudy v ČR máme a k čemu slouží.

Paní advokátka je na závěr virtuálně provedla i svou kanceláří, seznámila žáky se svým týmem a nastínila své profesní zaměření v oblasti pracovního práva, na které se její kancelář specializuje. Na právních příkladech z profesní činnosti vysvětlila své zaměření a zkušenosti v oblasti pracovního práva.

„Cílem workshopu bylo přiblížit žákům, co obnáší soudní proces a jak se stát advokátem a zároveň současnou generaci namotivovat k této dlouhé profesní cestě“, sdělila Blanka Ratajová, ředitelka oblastní kanceláře ve Strakonicích.

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.