Aktuality

Impulsprokarieru.cz propojuje firmy se školami

Od listopadu mohou žáci, rodiče, pedagogové, ale i personalisté z firem využít webový portál Impulsprokarieru.cz, který nabídne nejen průvodce výběrem střední školy, ale také užitečné informace o požadavcích trhu práce. 

Prvním listopadem počínaje byly spuštěny internetové stránky www.impulsprokarieru.cz, který nabízí řadu informací z oblasti volby povolání. Petr Rejnek z Jihočeské hospodářské komory přibližuje, co vše je možné na portálu nalézt: „Internetové stránky, a tedy i poskytované informace na nich, jsou rozděleny dle skupin, na které cílí. Celý web je poskládán tak, aby každý našel informace, které potřebuje.“ 

Žáci základních škol tak zde naleznou souhrnné informace k jejich volbě povolání, a to od kariérového, screeningového nástroje, který jim pomůže s jejich profesní orientací a preferencemi studijních oborů, až po přehled středních škol a seznam poradenských míst, kam se mohou v rámci kariérového poradenství obrátit. Další připravovanou částí webu, kterou ocení zejména středoškoláci, jsou informace o jihočeských zaměstnavatelích v podobě databáze nejžádanějších pracovních pozic, ale také nabídka krátkodobých i dlouhodobých praxí, které mohou využít při studiu i mimo něj. 

Na čem zrovna Jhk pracuje, je databáze jihočeských středních škol, firem a praxí, které budou na stránkách přístupné veřejnosti. „Aktuálně oslovujeme jak střední školy, tak i firmy, aby se na našem portále bezplatně registrovaly a pomohly nám tak s naplněním databází. Střední školy již svůj profil na webu mají, ale mohou si zde informace o své škole, činnosti i nabídce oborů doplnit a zdarma rozšířit. Zaměstnavatelé se naopak musí na webu registrovat, aby se zde jejich profil zobrazil. Stačí zadat základní údaje o firmě, nejčastějších pozicích a personální politice. Zároveň mohou nabídnout praxi nebo uvést aktuální nabídku pracovního místa a tím oslovit potenciální zaměstnance,“seznamuje s možnostmi portálu Petr Rejnek. 

Za zmínku jistě stojí i principy v rámci Asistenčního centra, na které upozorňuje Ivan Loukota, ředitel Krajské pobočky úřadu práce v Českých Budějovicích a zároveň předseda Řídícího výboru Jihočeského paktu zaměstnanosti: „Nejedná se totiž o aktivitu, která po skončení projektu takzvaně usne. Snahou je propojit subjekty, které v oblasti kariérového poradenství již v regionu působí. Jedná se jak o úřady práce, které se v rámci svých Informačních poradenských středisek již řadu let volbou povolání zabývají, tak i pedagogicko-psychologické poradny, které žákům tápajících v rozhodování, odborně pomohou. Nezapomínejme, že na prvním místě v kontaktu se žáky jsou třídní učitelé a výchovní poradci na školách. Těm se však musí vytvořit podmínky, aby pro kariérové poradenství měli nejenom čas, ale i ty správné podpůrné prostředky.“

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.