Aktuality

Impuls pro kariéru pomáhá mladým s výběrem školy

Nastává období, kdy se většina deváťáků rozhoduje, na jakou střední školu zamíří. Výběr střední školy je pro žáka velice důležitým milníkem v jeho životě. S výběrem pomůže Impulsprokarieru.cz.

Jak postupovat?

Rozhodování o střední škole ovlivňuje celá řada faktorů, které by měl každý při své volbě zvážit. „Při výběru školy je v prvé řadě vhodné posoudit, jaký studijní obor je blízký zájmům žáka a zda pro něj má studijní předpoklady,“ říká Petr Rejnek z Jihočeské hospodářské komory, který je jedním z členů týmu Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi. „Pokud si žák ani rodiče neví rady, může žák na našem webu impulsprokarieru.cz vyzkoušet online screeningový kariérový nástroj, který mu pomůže se zájmovou orientací,“ vysvětluje Petr Rejnek a doplňuje, že díky přístupovému klíči, který žák získá u svého kariérového poradce na škole, si může zdarma a z pohodlí domova projít několik jednoduchých interaktivních testů, které pomohou žákovi poznat více sám sebe, odhalí jeho zájmy, což je pro následné rozhodování důležité.

Najděte si informace

Zjistit snadno informace o vybrané škole, či preferovaném oboru si mohou žáci na webu www.impulsprokarieru.cz, kde naleznou přehledný seznam jihočeských středních škol. „Pro někoho může být důležitá např. prestiž školy, či naopak dojezdová vzdálenost, nabídka ubytování či volnočasových aktivit. Proto jsou na našem portálu k dispozici u každé školy nejen informace o oborové nabídce, ale také další informace o škole, včetně odkazu na jejich internetové prezentace,“ doplňuje Petr Rejnek.  

Zajímejte se o uplatnění

Jedním z významných kritérií při výběru školy je následné uplatnění po škole. Žáci i rodiče by tak měli přemýšlet o budoucnosti oboru s výhledem na několik let dopředu. Současný svět práce se rychle mění a mladí lidé čelí celé řadě nových výzev. Některé pozice, které byly ještě nedávno žádané, nemají dnes příliš velké uplatnění. Naopak vznikají nové profese i obory a školy jsou nuceny na tuto situaci reagovat. „I zde se snažíme žákům pomoci. Součástí webu impulsprokarieru.cz je databáze firem, které nabízí uplatnění absolventům konkrétních oborů. Žáci tak získají cenné informace o jednotlivých profesích i přehled o požadavcích trhu práce,“ uvádí na závěr Petr Rejnek.

Asistenční centrum „Impuls pro kariéru a praxi“ vzniklo v rámci realizace projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I (registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367), který je spolufinancován Evropskou unií. 

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.