Detail akce

Oborová platforma - Stavebnictví. geodézie a kartografie

Pracovníky ve stavebnictví
Dopravce
Zaměstnavatele
Projděte se s námi právě rekonstruovaným vlakovým nádražím v Českých Budějovicích s odborným výkladem zástupce firmy Metrostav.

Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Její rekonstrukce se ale kvůli vícepracem prodraží téměř o sedmdesát milionů. Generální oprava celého nádraží, která začala před dvěma roky, by měla skončit do prosince 2023.

Po rekonstrukci objektu vznikne i nový hlavní vchod do budovy přímo z Lannovy třídy. Celá trasa z podchodů pod nástupišti přes budovu až na Lannovu třídu bude plně bezbariérová.
Při opravě nádraží se změní a zlepší provozní prostory, upraví plochy pro komerční využití, zmodernizují veřejně přístupná místa, vznikne i administrativně provozní zázemí pro zaměstnance Správy železnic. Na nejfrekventovanějších místech budou obchody.

Nádraží v Českých Budějovicích, jehož budova je památkově chráněná, patří k vytíženým. V posledních letech se díky modernizaci čtvrtého koridoru zkracuje doba cesty do Prahy. Vlaky teď zvládnou zhruba 150 kilometrů dlouhou trasu za dvě hodiny, v budoucnu by to mělo být za 90 minut. České dráhy obnovily před časem expresy do Lince a nádražím za standardního provozu procházejí i tisíce turistů, kteří míří na Šumavu a Lipno nebo jedou sjíždět řeku Vltavu.

Pozn. k exkurzi:
K prohlídce je nutné mít ideálně pracovní obuv = pevná obuv s pevnou podrážkou, nelze mít společenské boty či boty na podpatku, pohybujeme se po staveništi.
Dále nutná pracovní helma a reflexní vesta.  – k zapůjčení na místě.
Registrujte se nejpozději do 24.11.2022
 
 
Kdy:
Středa 30.11.2022
13:00 - 14:30

Kde:
České Budějovice
Nádražní

Garant akce:
Vicková Veronika
+420607012620

Registrace / Přihlášení:
Akce proběhla
Vstupné na akci: Zdarma

Registrace / Přihlášení

Cena vstupenky: Zdarma
Akce proběhla

Podporují nás