www.impulsprokarieru.cz :: Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji odstartoval (18.07.2018 - 06:54)

Nacházíte se na: Úvod > Aktuality > Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji odstartoval

‹‹ zpět

Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji odstartoval

 

Věděli jste, že knihovny jen nepůjčují knihy, ale také vzdělávají? Už jste se setkali s virtuální realitou při zvyšování nácviku svých kompetencí? Znáte aplikace, které vám pomohou se něco nového naučit? K zodpovězení těchto a dalších otázek přispěla konference Vzdělání v 21. století, která zahájila Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji 2017.


Konferenci Vzdělávání dospělých v 21. století zahájil Zdeněk Dvořák, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje, který upozornil, že dnešní doba je dynamická, přináší nám řadu změn, na které je nutné reagovat a vzdělávání je právě jednou z cest, jak se s těmito změnami vypořádat. Na důležitost a význam vzdělávání upozornil rovněž také Ivan Loukota, ředitel Krajské pobočky Úřadu práce ČR a předseda výkonné rady a řídícího výboru Jihočeského paktu zaměstnanosti, který ve své řeči pronesl: „Vzdělávání řadím na jedno z prvních míst, jako prevenci proti nezaměstnanosti.“


Do organizace Týdne vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji je zapojena spolu s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů také Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Petr Bauman, prorektor pro studium Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích sdělil, že „jedním z cílů pro univerzitu je, aby ji společnost vnímala nejen jako partnera ve vzdělávání mladých, ale i dospělých.“ Martina Karásková, koordinátorka Týdne vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji, při konferenci upozornila, na co se mohou účastníci v rámci Týdne vzdělávání dospělých těšit. „Díky spolupráci a iniciativě řady vzdělávacích institucí v Jihočeském kraji budeme letos moci nabídnout celkem 88 akcí na území celého Jihočeského kraje. V paletě letošní nabídky budou například zajímavé přednášky o přírodě, zdraví a našich mazlíčcích, ale také ukázky jazykového vzdělávání, práce s grafickými programy či workshop s královskou hrou šachy,“ a dále doplnila, že „jde o skvělou příležitost, kdy budou moci účastníci bezplatně získat kontakty, typy na nové a kvalitní lektory či se dozvědět něco nového.“


Týden vzdělávání dospělých je celorepubliková akce zacílená na zvýšení povědomí o možnostech vzdělávání a zároveň chce upozornit na jeho důležitost i v dospělém věku. Záměrem této akce je především zpřístupnit vzdělávání a ukázat pestrost nabídky. „V týdnu od 16. 10. do 22. 10. 2017, případně v týdnu před a po tomto termínu, se tak mohou zájemci zúčastnit řady seminářů, kurzů, ochutnávek či workshopů, a to na území Jihočeského kraje,“ sdělila Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s., která je ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou ČB pořadatelem celé akce.


Pro zájemce je účast na akcích zcela zdarma či za symbolický poplatek. Kompletní přehled akcí je k dispozici na stránkách www.tydnyvzdelavani.cz/akce/jihocesky-kraj a www.jsrlz.cz, prostřednictvím kterých je možné zjistit, kdy a kde se jaká akce koná. Kontaktovat je možné také krajskou koordinátorku za Jihočeský kraj Mgr. Martinu Karáskovou z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, email: karaskova@jcu.cz, tel: 389 032 066.


Akce je realizována Asociací institucí vzdělávání dospělých ČR, z. s. Pořadatelem akce je Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. pod záštitou Jihočeského paktu zaměstnanosti. Nad akcí přejímají záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a primátor Statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda. Akce je realizována s finančním přispěním Statutárního města České Budějovice.

Zdroj: JSRLZ

Tisková zpráva ke stažení zde.


Logo
Jihočeská hospodářská komora Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů Jihočeský kraj

Copyright © 2017 Impuls Pro Kariéru | Vytvořilo Inizio