www.impulsprokarieru.cz :: Technický příměstský tábor s Jihočeskou hospodářskou komorou (22.05.2018 - 23:29)

Nacházíte se na: Úvod > Aktuality > Technický příměstský tábor s Jihočeskou hospodářskou komorou

‹‹ zpět

Technický příměstský tábor s Jihočeskou hospodářskou komorou

 

Jarní příměstský tábor, který proběhl v prostorách Domu dětí a mládeže (DDM) v Prachaticích, obohatila Jihočeská hospodářská komora (JHK) o technicky zaměřené volnočasové aktivity. Díky podpoře Jihočeského kraje z Dotačního programu na podporu technického vzdělávání, nakoupila JHK stavebnice, které děti mohly v rámci tábora vyzkoušet. Stavěním modelů si děti celý týden testovaly svoji jemnou motoriku a technickou představivost.

 

„Podporovat technické a řemeslné obory v dnešní době má smysl“, uvedla Kateřina Třísková, ředitelka oblastní kanceláře JHK v Prachaticích a dodala: „Společně s firmami, školami a dalšími partnery se snažíme probouzet v dětech zájem o techniku.“ Součástí technického programu o jarních prázdninách v Prachaticích byl i vypravený autobus dětí do jaderné elektrárny Temelín, kde se děti seznámily s výrobou energie.   

 

„Čtvrteční dopoledne patřilo v DDM řemeslu. V pravou truhlářskou dílnu se proměnila společenská místnost ve vile. Místní truhlář Karel Pojsl přinesl plnou bednu nářadí, dlát, hoblíků, pilek a krabici opracovaných drobných prkýnek. Pod odborným dohledem pana truhláře si děti sestavily stojánek na tužky,“ pochválila Kateřina Třísková. „Já to s kladívkem umím!“ vykřikoval Jirka a dodal: „s tatínkem každou chvilku opravujeme mamince poličku na kytky.“

 

Kateřina Třísková závěrem hodnotí: „Jsem ráda, že děti strávily jarní prázdniny smysluplně.“ V technice je budoucnost a díky příměstskému táboru s mottem „Technika mě baví“ se o tom mohly přesvědčit na vlastní kůži.

Zdroj: JHK

 

 

 


Další fotografie:

 
Logo
Jihočeská hospodářská komora Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů Jihočeský kraj

Copyright © 2017 Impuls Pro Kariéru | Vytvořilo Inizio